אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון נוסף לאישור הפרטת התעשייה האווירית - בעוד שבוע וחצי צילום: התעשייה האווירית

בלעדי לכלכליסט

ניסיון נוסף לאישור הפרטת התעשייה האווירית - בעוד שבוע וחצי

משרד הביטחון ומשרד הדיגיטל ינסו להגיע להסכמות לגבי שורה של סוגיות כמו זכויות וטו וצו האינטרסים עד למועד המדובר - כדי לאשר את ההנפקה לפי שווי 12 מיליארד שקל

04.11.2020, 13:21 | גולן חזני

הפרטת התעשייה האווירית חוזרת לשולחן: לכלכליסט נודע כי שר הדיגיטל דודי אמסלם כינס ישיבה של ועדת השרים לענייני הפרטה ל-15 בחודש, כלומר בעוד פחות משבועיים.

קראו עוד בכלכליסט

בישיבה אמורה הוועדה לאשר את הנפקת המניות של החברה שמבקשת לצאת לבורסה לפי שווי של 12 מיליארד שקל לחברה.

מל"ט של התעשייה האווירית, צילום: התעשייה האווירית מל"ט של התעשייה האווירית | צילום: התעשייה האווירית מל"ט של התעשייה האווירית, צילום: התעשייה האווירית

מי שעיכב את ההנפקה בשבועות האחרונים היה משרד הביטחון בראשות בני גנץ, ובעיקר המנכ"ל אמיר אשל. הטענה הרשמית הייתה שהגורמים השונים, רשות החברות ומשרד הדיגיטל דוחפים להעברת חלק מכספי ההנפקה (3-4 מיליארד שקל) לקופת המדינה בעוד שמשרד הביטחון מעדיף שהתמורה תיכנס לקופת החברה.

באופן לא פורמלי היו שקשרו את העיכוב לעובדה שאשל דחף במקביל למינוי של חגי טופולסקי כמנכ"ל התעשייה האווירית, בעוד שוועדת האיתור של החברה מעדיפה מועמד פנימי. במשרד הביטחון סירבו להתייחס לטענה זו.

אתמול הגיע משרד הבטחון להסכמות עם משרד הדיגיטל על התאריך לישיבת ועדת השרים ואישור ההנפקה. גנץ תומך בהפרטת החברה ומעדיף שהיא תאושר עוד כשהממשלה מתפקדת, משום שכממשלת מעבר הדבר איננו אפשרי כמעט.

עם זאת, אין עדיין ודאות לאישור ההפרטה גם במועד זה והדבר מותנה בהגעה להסכמות בין משרד הביטחון למשרד הדיגיטל בשורה של נושאים, ביניהם, זכויות וטו של ועד העובדים, עיגון צו האינטרסים והיקף התמורה מההנפקה שתיכנס לקופת החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות