אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: הצעת אלשטיין לדסק"ש גבוהה יותר מזו של נחמיאס, החלפת הדירקטוריון תידחה צילום: כפיר סיון

ביהמ"ש: הצעת אלשטיין לדסק"ש גבוהה יותר מזו של נחמיאס, החלפת הדירקטוריון תידחה

השופט חגי ברנר קיבלה את הבקשה של בעל השליטה בדסק"ש, ודחה את החלפת חברי הדירקטוריון מטעמו למועד בלתי ידוע - עד להתבהרות התמונה במכרז. קבע כי הצעת אלשטיין גבוהה יותר מזו של צחי נחמיאס, וכך גם הערבות

06.11.2020, 12:00 | גולן חזני

הישג לאדוארדו אלשטיין בבית המשפט. שופט המחוזי בתל אביב חגי ברנר דחה את אסיפת בעלי המניות בדסק"ש שנקבעה להיום כדי להחליף את ששת הדירקטורים מטעם אלשטיין בדסק"ש. האסיפה נקבעה לבקשת הכונסים של מניות השליטה בדסק"ש, רענן קליר ואלון בנימיני. לדברי השופט, ממילא נקבע מראש כי תיבחן אפשרות שהאסיפה תידחה.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של ברנר מדגישה גם כי ההצעה של אלשטיין גבוהה יותר מזו של צחי נחמיאס וחברת מגה אור. "הגם שהדברים לא נכתבו במפורש בסיכום האמור, אומד דעת הצדדים היה שאם אלשטיין יגיש הצעה כספית גבוהה מזו של המציעים האחרים, אשר תגובה בבטחונות, אזיי לא יהיה עוד טעם בהעברתו מכהונתו בדירקטוריון דסק"ש, עד להכרעה בין ההצעות".

ממשיך ברנר: "מתוך ההצעות שעומדות כיום על הפרק, עולה כי הצעתו של אלשטיין היא הגבוהה ביותר מבחינה כספית הגם שבפער לא גבוה, אם מביאים בחשבון את ההצעה המשלימה בענין המניות הנוספות של דסק"ש מעבר למניות השליטה. זאת ועוד, הצעתו של אלשטיין1 מגובה בערבויות בנקאיות בסך של 154 מליון שקל, סכום העולה על גובה הערבות שהעמידה מגה אור. לכאורה, ומבלי לקבוע מסמרות בטרם ייערך דיון במעמד הצדדים, די בכך כדי לייתר את הצורך בהחלפה מיידית של חברי הדירקטוריון, בשים לב לאפשרות הבלתי מופרכת כי בסופו של יום הצעתו של אלשטיין היא שתוכרז כזוכה".

אלשטיין, צילום: כפיר סיון אלשטיין | צילום: כפיר סיון אלשטיין, צילום: כפיר סיון

אתמול טוענו הכונסים כי ההצעה של אלשטיין נחותה מזו של נחמיאס. הכונסים דורשים שאלשטיין יוסיף בטחונות של 300 מיליון שקל נוספים להצעה, משום שהם מפקפקים ביכולתו להזרים את הסכום עליו התחייב. דרישה כזו לא הוצגה לנחמיאס, בטענה שמדובר בחברה ציבורית.

נחמיאס נדרש רק לשפר את הצעתו. אלשטיין הציע 1.028 מיליארד שקל עבור 70% מניות דסק"ש, 85 מיליון נוספים עבור 12% נוספים ופיצוי של 70 מיליון שקל בנוסף למחזיקים.

אלשטיין מיוצג בידי עו"ד יוסי בנקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות