אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר האת'ווי ביצעה ברבעון השלישי רכישה עצמית בסכום שיא של 9 מיליארד דולר  צילום: בלומברג

ברקשייר האת'ווי ביצעה ברבעון השלישי רכישה עצמית בסכום שיא של 9 מיליארד דולר

בכך השלימה ענקית האחזקות של וורן באפט רכישה עצמית בסכום של 15.7 מיליארד דולר מתחילת 2020 - בקופת המזומנים העצומה של החברה נותרו 145.7 מיליארד דולר; ברקשייר סיימה את הרבעון עם זינוק של 82% ברווח הנקי ל-30.1 מיליארד דולר

08.11.2020, 08:58 | שירות כלכליסט
ענקית האחזקות ברקשייר האת'ווי של וורן באפט השלימה ברבעון השלישי רכישה עצמית של מניותיה בסכום שיא 9 מיליארד דולר. בכך מגיע סכום הרכישות העצמיות שביצעה ברקשייר מתחילת 2020 על 15.7 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

גם לאחר ההוצאה הגדולה הזו, קופת המזומנים של ברקשייר נותרה מלאה וגדושה - נכון לתום הרבעון עם לא פחות מ-145.7 מיליארד דולר.

חברת האחזקות סיימה את הרבעון השלישי עם זינוק של 82% ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל, לסכום של 30.137 מיליארד דולר. רווחי ההשקעות של הקבוצה עמדו על 24.8 מיליארד דולר, לעומת 8.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל (קפיצה של 185%) ו-31 מיליארד דולר ברבעון הקודם (שני 2020)

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

במכתב שהעביר מוקדם יותר השנה לבעלי המניות התייחס באפט למדיניות הרכישה העצמית של הקבוצה:

"ברקשייר תבצע רכישה עצמית של המניות רק אם: 1. צ'ארלי ואני מאמינים שהן נמכרות בסכום נמוך ממה שהן שוות ('צ'ארלי' הוא צ'ארלי מאנגר, סגר יו"ר ברקשייר, כלכליסט); 2. החברה, לאחר השלמת הרכישה העצמית, נותרת עם סכום הגון בקופתה. עם הזמן, אנו רוצים שמספר המניות של ברקשייר יצומצם. אם הדיסקאונט ביחס 'מחיר-לערך' מתרחב, אנו כנראה נהיה אגרסיביים יותר במהלכי רכישה עצמית - אנו לא נתמוך במניה בכל רמה שהיא", כתב באפט.

באסיפה הכללית השנתית שנערכה בחודש מאי אמר עוד באפט בעניין זה: "כאשר התנאים מתאימים, זה יהיה מובן שנבצע רכישה עצמית של מניות ואין בכך שום פגם שלא קיים בחלוקת דיבידנד".   

מניית ברקשייר נסוגה ב-7.7% מתחילת 2020 - החברה ננעלה בשישי בניו יורק בשווי שוק של 499 מיליארד דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות