אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייק פנס לקח קרדיט על החיסון של פייזר, החברה התנערה: "לא קיבלנו כספים מהממשל" צילום: איי פי

מייק פנס לקח קרדיט על החיסון של פייזר, החברה התנערה: "לא קיבלנו כספים מהממשל"

סגן ארה"ב היוצא שבר את שתיקתו מאז ההפסד בבחירות כדי לזקוף לזכות הממשל קרדיט על החיסון הפוטנציאלי של פייזר שהושג, לדבריו, "הודות לשותפות הציבורית-פרטית שיזם הנשיא דונלד טראמפ"; בחברה מיהרו להתנער מהדברים. במקביל הדגישו בפייזר כי לתזמון מועד ההודעה על הצלחת הניסוי לא היה שום קשר לבחירות

10.11.2020, 09:33 | שירות כלכליסט

מייק פנס, סגן ארה"ב היוצא, שבר את שתיקתו מאז ההפסד בבחירות כדי לזקוף לעצמו קרדיט על החיסון הפוטנציאלי של פייזר. אולם, החברה מיהרה להדגיש כי למחקר והפיתוח של החיסון לא היה שום קשר לממשל. פייזר סיפקה שביב של תקווה אתמול (ב') לעולם, לאחר שדיווחה כי התוצאות הראשוניות מהשלבים המתקדמים של פיתוח החיסון הצביעו על אפקטיביות של 90%.

קראו עוד בכלכליסט

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, צילום: איי פי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס | צילום: איי פי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, צילום: איי פי

"חדשות גדולות: הודות לשותפות הציבורית-פרטית שיזם הנשיא דונלד טראמפ, פייזר הכריזה שהניסוי לחיסון קורונה יעיל ומונע הדבקות ב-90% מהמתנדבים", צייץ פנס בטוויטר. אולם, פייזר שבסיסה בניו יורק מיהרה להבהיר את המצב. "מעולם לא לקחנו כספים מהממשל האמריקאי או מכל אחד אחר", מסרה ד"ר קתרין ג'נסן, מנהלת פיתוח החיסון בפייזר לניו יורק טיימס. בחברה הסבירו בהמשך כי הממשל הזמין מהם מנות מהחיסון הפוטנציאלי, אך בניגוד לחברות אחרות הם לא קיבלו מימון ממשלתי.

ג'נסן אף הדגישה כי קיבלה את התוצאות מוועדת המומחים החיצונית בשעה 1 לפנות בוקר ביום ראשון, כך שלדבריה לא היה לתזמון מועד ההודעה שום קשר לבחירות בארה"ב. "תמיד אמרנו שהמדע הוא שמנחה אותנו, לא הפוליטיקה", ציינה. בריאיון ל-CNN הכחיש גם מנכ"ל פייזר אלברט בורלה כי הפרסום נקבע לפי תוצאות הבחירות.

בכל זאת, טראמפ מתעקש כי התזמון נועד לפגוע בו. "כפי שאמרתי כל הזמן, פייזר וחברות אחרות יכריזו על חיסון רק אחרי הבחירות כי לא היה להן האומץ לעשות זאת לפני", צייץ אתמול. "גם מנהל התרופות והמזון היה צריך להכריז קודם לכן, לא בשל סיבות פוליטיות אלא כדי להציל חיים".

במקביל, הנשיא הנבחר ג'ו ביידן הודה כי מדובר ב"חדשות מעולות", אך הזהיר כי אנחנו רק בשלבים הראשוניים וכי עדיין יש לנקוט בצעדים כדי לבלום את התפשטות הנגיף, כמו עטיית מסיכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות