אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי חימי לא חיכה לבדיקות: הכריז על עו"ד אילנה סקר כנציגה בוועדה לבחירת שופטים

אבי חימי לא חיכה לבדיקות: הכריז על עו"ד אילנה סקר כנציגה בוועדה לבחירת שופטים

בזה אחר זה עלו חברי המועצה לישיבת הזום ובירכו את סקר, מבלי להתייחס אף במילה לסוגיית ניגוד העניינים שנחשפה בכלכליסט; חבר בועדת הביקורת בלשכה שביקשה היום לערוך בדיקה הגיב: "זו בושה"

10.11.2020, 19:45 | ענת רואה

עו"ד אילנה סקר היא נציגת לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים ל-3 השנים הבאות ועד ינואר 2024, כך הכריז ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי. חימי הכריז על עו"ד סקר ולא נדרש לערוך הצבעה מאחר שהיא היתה היחידה שהגישה את מועמדותה לתפקיד. יחד עם זאת, בהליך ההכרזה התעלם חימי מפניית ועדת הביקורת של הלשכה שהועברה אליו אתמול ובמסגרתה התבקשה עריכת בדיקה קודם להכרזה.

גורמים שהשתתפו בישיבת המועצה הארצית דיווחו לכלכליסט כי הישיבה נפתחה כמתוכנן דקות בודדות אחרי השעה 18:00, באמצעות אפליקציית זום. מיד בפתחה הכריז חימי על סקר כנבחרת לקדנציה נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר ההכרזה החל שלב הברכות והאיחולים ובמשך 50 דקות לפחות עלו בזה אחר זה רבים מחברי המועצה הארצית ובירכו בהתרגשות את עו"ד סקר. בראש המברכים עו"ד ציון אמיר, שהתמודד מול חימי על ראשות הלשכה והבטיח עידן חדש בלשכה. אמיר התעלם לחלוטין מהפרשה שנחשפה בכלכליסט במסגרתה קיבלה סקר תיקים מחברת כלל ביטוח אך לא פסלה את עצמה מדיון בעניינה של עו"ד צילי נוה. אמיר בירך בחום את סקר ואמר שהיא מתאימה וראויה ביותר ומביאה כבוד רב ללשכת עורכי הדין וש"שפכו את דמה".

עו"ד אילנה סקר ועו"ד אבי חימי, צילום מסך: פייסבוק עו"ד אילנה סקר ועו"ד אבי חימי | צילום מסך: פייסבוק עו"ד אילנה סקר ועו"ד אבי חימי, צילום מסך: פייסבוק

עוד בירכו את סקר חברי המועצה יוסי ויצמן, יצחק נטוביץ, נועם לאור, רומי קנבל וגליה שמילוביץ – כולם החמיאו לסקר ופועלה ולא התייחסו אף במילה לסוגיית ניגוד העניינים של סקר וקבלת התיקים מחברת כלל.

אפילו עו"ד נידאל עוואדה שברוב ימות השנה משמש כאופוזיציה לוחמת הצטרף למברכים ולישיבת המועצה בעודו נמצא בביקור בדובאי, ובירך את סקר ואמר שהיא "עשתה לנו כבוד גדול".

בהמשך הצטרף למברכים גם עו"ד משה טייב שאמר שעו"ד סקר היא דוגמה לבחירה על בסיס מקצועי בלבד ולא בכדי יש רוב מוחלט התומך בה. עו"ד רועי ביטון אמר שסקר "חכמה, מדהימה ומרגשת" ושהוא "נדהם שהיא הכילה את הרוע נגדה".

תוך כדי הישיבה העלה עו"ד חימי פוסט בפייסבוק ובו כתב: "אני מברך את עו"ד סקר על המשך שירותה כנציגת הלשכה בועדה לבחירת שופטים בקדנציה נוספת. אילנה הוכיחה בכל שנות פעילותה הוגנות, יושר מקצועי, רצינות ועומק, וקנתה לה שם של אשת מקצוע בקרב כל חברי הועדה לבחירת שופטים בעבר ובהווה".

כפי שפורסם בכלכליסט, ביום שישי האחרון הוגשה תלונה במשטרה נגד עו"ד סקר ע"י עמותת ימית (יד למנהל תקין). לא ברור מה עלה עד כה בגורלה של התלונה. העיתונאית שרון שפורר פרסמה היום שאף היא הגישה תלונה ושיגרה אותה ליועץ המשפטי לממשלה, כשבתלונתה התייחסה למספר סוגיות בעייתיות לכאורה בהתנהלות עו"ד סקר בשנים האחרונות ולמשל קבלת בוררויות וכן לפרשת קבלת התיקים מחברת כלל.

מוקדם יותר היום פנתה ועדת הביקורת של הלשכה לחימי ולמבקר הלשכה וביקשה מהם לערוך בדיקה של ניגודי העניינים וכן של המצב בו יש רק מועמד אחד המתמודד על מקום בועדה לבחירת שופטים. יחד עם זאת הפנייה לא גרמה לחימי לעכב את ההכרזה וגם המבקר, כפי שדווח מוקדם יותר, עדכן את חברי ועדת הביקורת שהוא עסוק בניהול בדיקה דחופה בעניין אחר.

חבר בוועדת הביקורת בלשכה אמר לכלכליסט מוקדם יותר כי מדובר ב"בושה". מיד לאחר סיום שלב הברכות והאיחולים תדון המועצה בטיוטת תקציב הלשכה ל-2021 שיגדל השנה במיליון שקל מ74 מיליון שקל ל-75 מיליון שקל בשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות