אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכנת התלקחות בפעמוני הדלת החכמים של אמזון צילום: Ring

סכנת התלקחות בפעמוני הדלת החכמים של אמזון

חברת הסטארט-אפ רינג שבבעלות אמזון הודיעה כי שימוש בברגים לא נכונים לצורך מיקום הסוללות עלול לגרום להתחממות יתר של המערכת; לפי החברה, "אם הפעמון מותקן כהלכה, אין כל סיכון"

11.11.2020, 19:42 | שירות כלכליסט

חברת מערכות האינטרקום הביתי רינג (Ring) שבבעלות אמזון מודיעה על ריקול של 350 אלף מערכות פעמון-מצלמה ביתי, שעלולים לדבריה להתקלח במקרה של התקנה שלא לפי ההוראות.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הסטארט-אפ, שהיא חלק ממערכות הבית החכם של אמזון, מסרה כי שימוש בברגים הלא נכונים לצורך מיקום הסוללות הפנימיות בתושבת עלול לגרום להתחממות יתר של הסוללות ושל המכשיר כולו.

רינג נרכשה ב-2018 על ידי אמזון בכמיליארד דולר - החברה משווקת פעמונים ומנעולים שכוללים מצלמות לזיהוי שליחים, בני בית ואיתור ניסיונות פריצה. אתמול עידכנה רינג בדבר הריקול את נציבות בטיחות המוצרים לצרכן (Consumer Product Safety Commission).

הפעמון הדיגיטלי של אמזון, צילום: Ring הפעמון הדיגיטלי של אמזון | צילום: Ring הפעמון הדיגיטלי של אמזון, צילום: Ring

לפי הדיווח לנציבות, החברה קיבלה 23 הודעות מלקוחות על התלקחויות של מערכות האינטרקום משולב מצלמה, אשר גרמו לנזק קל לנכס שבו הותקנו. בנוסף קיבלה 8 דיווחים נוספים על התחממות שגרמה ל"כוויות ברמה נמוכה".

החברה שכמובן מעדיפה שלא לאסוף את המערכות הציעה ללקוחות לפתור את הבעיה בעצמם: רינג ציינה כי הלקוחות שרכשו את האינטרקום הביתי משולב המצלמה שלה בין יוני לאוקטובר השנה, במחיר של כ-100 דולר, נדרשים לוודא כי התקינו את המערכות בהתאם להוראות.

בהודעת הריקול ממליצה רינג לבצע את ההתקנה בהתאם להוראות המובאות באתר - שם היא מזהירה, שהברגת המערכת לתושבת באמצעות כל בורג, "שאינו בורג הביטחון המצורף", עלולה לפגוע בסוללות.

"אם הפעמון מותקן כהלכה, אין כל סיכון לצרכנים או סיכון פוטנציאלי", נאמר באתר. החברה לא מבהירה מה בדיוק צריך לעשות לקוח שהמערכת שכבר מותקנת בביתו מתחממת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות