אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר ירידה חדה בתפוסה במלונות: מעלות מורידה דירוג ל-ג'י.אפ.איי

לאחר ירידה חדה בתפוסה במלונות: מעלות מורידה דירוג ל-ג'י.אפ.איי

דירוג חברת הנדל"ן האמריקאית של אלן גרוס, בעלת חוב של 340 מיליון שקל למשקיעים, ירד ל-BBB; מעלות: "מאז התפרצות מגפת הקורונה ספגו המלונות של ג'י.אפ.איי ירידה חסרת תקדים בשיעורי התפוסה ובמחיר הממוצע לחדר, במיוחד במלונות בעיר ניו-יורק"

12.11.2020, 08:57 | יניב רחימי

דירוג אגרות החוב של חברת הנדל"ן האמריקאית ג'י.אפ.איי של אלן גרוס יורד בפעם השנייה בשנת 2020.

מדוח הדירוג של מעלות עולה כי הסיבה המרכזית לכך היא ש"מאז התפרצות מגפת הקורונה ספגו המלונות של ג'י.אפ.איי ירידה חסרת תקדים בשיעורי התפוסה ובמחיר הממוצע לחדר, במיוחד במלונות בעיר ניו-יורק המהווים את חלק הארי בפעילותה המלונאית של החברה".

קראו עוד בכלכליסט

הירידה בתפוסה ובמחיר לחדר נובעת כתוצאה מההגבלות של נסיעות ועל התקהלות, סגירת עסקים ודרישות הריחוק החברתי. במעלות צופים שההתאוששות בביצועים התפעוליים במגזר המלונות של ג'י.אפ.איי תהיה איטית והדרגתית ועל כן הוחלט על הורדה דירוג האשראי מרמה של  +BBB לרמה של BBB.

במעלות מציינים שהפגיעה המשמעותית בפרופיל הפיננסי של ג'י.אפ.איי התמתנה בזכות התפתחויות ופעולות שונות שנעשו ובהן הכרה ברווח הזדמנותי מרכישת השליטה במלון ה- The James NY, הסכמות עם המלווים הבכירים, קבלת כספי סיוע פדרליים והגדלת יתרות הנזילות של החברה.

תחזית הדירוג של ג'י.אפ.איי שופרה משלילית ליציבה והיא משקפת בין היתר את ההערכה של חברת הדירוג לכך שלחברה יהיו מקורות לשירות החוב של סדרות האג"ח ב-12 החודשים הקרובים, ושהחברה תמשיך לשמור על מרווח מספק ביחס להתניות הפיננסיות ותשלים את ההסכמות עם המלווים הבכירים.

ג'י.אפ.איי היא חברת נדל"ן פרטית בבעלות אלן גרוס שגייסה חוב בישראל באמצעות הנפקת אג"ח. החברה פועלת בעיקר בתחום המלונאות והנדל"ן המניב למגורים במדינות שונות בארה"ב. נכון להיום לחברה חמישה מלונות וכ-800 יחידות דיור להשכרה. .

אגרות החוב של ג'י.אפ.איי נסחרות בתשואה שנעה בטווח של 12.4%-14.4% והחוב של החברה כלפי המשקיעים מסתכם בכ-340 מיליון שקל. בעקבות הורדת הדירוג תיאלץ  ג'י.אפ.איי להעלות את שיעור הריבית שהיא משלמת למחזיקי האג"ח ב-0.25%.

הריבית על סדרה א' תעודכן ל- 8.25% וזאת של סדרה ב' ל- 6.25%

 

אלן גרוס אלן גרוס אלן גרוס

תגיות