אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע עזיבתו של מנכ"ל רמ"י, ועד העובדים טוען לאי סדרים בהליכי מינוי צילום: אוראל כהן

על רקע עזיבתו של מנכ"ל רמ"י, ועד העובדים טוען לאי סדרים בהליכי מינוי

בשורה של מכתבים שהועברו למנכ"ל הרשות הפורש עדיאל שמרון, מתנגד הוועד למספר מהלכים של מינוי בכירים שנעשו לטענתו מבלי לפרסם את הדבר לכלל העובדים; בכך נמנעה מהם, לטענתם, ההתמודדות על התפקידים; רמ"י: "המינויים בוצעו בהתאם לכללי מנהל תקין ובשקיפות מלאה"

12.11.2020, 19:20 | דותן לוי

ברקע לחילופים בתפקיד המנכ"ל ברשות מקרקעי ישראל פנה היום (ה') ועד העובדים להנהלה בדרישה לעצור שני מינויי בכירים ברשות, שלטענתם, נקבעו על ידי ההנהלה במהלך חד צדדי ובניגוד לכללי המנהל התקין. זאת מבלי לאפשר לעובדים אחרים מתוך הרשות להתמודד על המשרות הללו. עוד טוענים בוועד כי מדובר במהלכים שנוגדים את ההסכמים הקיבוציים שנחתמו עימם. הדברים מתפרסמים ברקע התפטרותו היום של שר השיכון והבינוי יצחק כהן מתפקידו, וזאת אחרי חודש בלבד בתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

הוועד מתייחס בעיקר לשתי שרות עיקריות: "ראש חטיבת דיגיטל ופרויקטים מערכתיים", תפקיד חדש לניהול חטיבת הדיגיטל שהוקמה, ולמשרת "מנהל מרחב מרכז". בנוגע למשרה הראשונה, נטען, כי ההנהלה פעלה לאיושה מבלי שהעבירה לוועד את דרישות התפקיד או פרסמה אותו למכרז פנימי כך שיהיה פתוח לכלל העובדים הרואים עצמם מתאימים. בנוגע לתפקיד השני של מנהל המרחב, אשר אויש על ידי סמנכ"ל מינהל ומטה, נטען כי המינוי יוצר ניגוד עניינים מובנה בין שני התפקידים ובמידה שלא תפעל הרשות לעצרו ולפרסם מכרז חדש יפנו העובדים לערכאות משפטיות. כן נטען, כי אותו סמנכ"ל נהג לתעל עובדים לתפקידים שרצה לשמר עבורם על ידי מינויים לממלא מקום, כך שיצברו ניסיון ויקבלו עדיפות על פני מתמודדים אחרים מהרשות שמצפים להליך של מכרז הוגן.

עדיאל שמרון, צילום: עמית שעל עדיאל שמרון | צילום: עמית שעל עדיאל שמרון, צילום: עמית שעל

"חבל שההנהלה, באופן סדרתי, מעדיפה לנקוט בצעדים חד צדדיים, תוך שהיא מפרה באופן בוטה את הוראות ההסכם הקיבוצי ולרבות את כללי המינהל התקין וחובת קיום המכרזים ואף בוחרת במפגין להתעלם ולא לקיים הידברות עם ועד העובדים אשר תפקידו להגן על עובדי הרשות ולשמור על מעמדם וזכויותיהם", לשון המכתב.

בהמשך, נטען על ידי הוועד כי ההנהלה מתעלמת מההסכמים לסבבי רוטציה בין העובדים ובכך פוגעת בשוויון בין העובדים וביכולתם להתקדם במשרות בתוך הארגון. מכתב זה הוא אחד משורה של מכתבים שנשלחו בחודשים האחרונים על ידי ועד העובדים להנהלה ובראשה שמרון. כך, במכתב קודם אשר התייחס גם הוא לאותן שתי משרות נכתב, כי מדובר באיוש משרות שלא באמצעות מכרז פנימי, כמתחייב על פי כללי שירות המדינה ובאופן שיש לשנות את המבנה הארגוני ברשות. כן נכתב כי ועד העובדים הופתע מההחלטה על הקמת חטיבה חדשה (דיגיטל) מבלי שהידברו עימו.

מי שידרש לספק מענה לוועד העובדים יהיה ככל הנראה המנכ"ל הנכנס של רמ"י. במהלך חודש אוקטובר האחרון הודיע המנכ"ל הנוכחי שמרון, כי החליט לפרוש לאחר חמש וחצישנים בראשות רמ"י. לשמרון טרם מונה מחליף, ולאחר טענות בדבר הכוונה למנות את ינקי קוינט מי ששימש בעבר כיועץ המשפטי של רמ"י לתפקיד הוחלט על הקמת ועדת איתור לתפקיד.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי "צר לנו שגורמים בעלי אינטרס מנסים לאחרונה לפגוע במערכת היחסים הטובה בין עובדי הרשות. הסיבות לכך ברורות ולא יצלחו. המינויים בארגון בוצעו בהתאם לכללי מנהל תקין ותוך שקיפות מלאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות