אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט המיליונים של גבי אשכנזי: מכר מניות בשווי 5.8 מיליון שקל בסוכנות הביטוח של בנו צילום: איי אף פי

פרסום ראשון

אקזיט המיליונים של גבי אשכנזי: מכר מניות בשווי 5.8 מיליון שקל בסוכנות הביטוח של בנו

שר החוץ החזיק 10% בסוכנות ביטוחי הבריאות "אלון-אשכנזי" שרבע ממניותיה נמכרו בחודש יולי לחברת הביטוח איילון. בעלי המניות - אשכנזי, בנו איתי ושותפיהם אורן אלון ואשר אלון - קיבלו 14.5 מיליון שקל בעסקה. שר החוץ דיווח כי מכר את מלוא מניותיו בסוכנות, אולם התמורה המדויקת שקיבל לא ידועה

12.11.2020, 20:11 | תומר גנון וצביקה זרחיה

שר החוץ גבי אשכנזי החזיק 10% ממניות סוכנות הביטוח "אלון-אשכנזי", בשווי של כ-5.8 מיליון שקל, בסמוך לעסקה שבה חברת איילוןרכשה בחודש יולי רבע ממניות מהסוכנות. כך עולה מהסדר ניגוד העניינים של אשכנזי שנחתם השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי הודיעה לבורסה חברת איילון שרכשה 25% מסוכנות "אלון-אשכנזי", שבשליטת בנו של אשכנזי איתי ושותפיו אורן אלון ואשר אלון, תמורת 14.5 מיליון שקל. התמורה שיקפה לסוכנות, שבה החזיק כאמור באותו מועד שר החוץ 10%, שווי של 58 מיליון שקל.

גבי אשכנזי כיהן כדירקטור בסוכנות "אלון-אשכנזי", הפועלת בתחום ביטוחי הבריאות הקולקטיביים, בין השנים 2019-2016.

גבי אשכנזי, שר החוץ, צילום: עמית שעל גבי אשכנזי, שר החוץ | צילום: עמית שעל גבי אשכנזי, שר החוץ, צילום: עמית שעל

במסגרת העסקה ביולי מכר אשכנזי את מלוא מניותיו בסוכנות, ואף ביקש מוועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה להמשיך להחזיק בהן ולא להעבירן לנאמנות עיוורת עד אשר היא תושלם סופית ויקבל את התמורה. הוועדה אישרה את בקשתו. בסוף חודש ספטמבר אושרה העסקה סופית על ידי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון והממונה על התחרות.

על פי רשם החברות, בסוף חודש ספטמבר העביר שר החוץ את מלוא מניותיו (10%) בסוכנות "אלון-אשכנזי" לחברת איילון. זאת בעוד ששאר השותפים העבירו 5% כדי להשלים ל-25% את הנתח שרכשה איילון. על פניו, ואם אשכנזי קיבל את הכסף לפי חלקו המלא ביחס לשווי העסקה, הוא היה אמור לקבל 40% מהתמורה הכוללת בסך 14.5 מיליון שקל, כלומר 5.8 מיליון שקל. עם זאת, לא ידוע האם בין בעלי המניות הייתה התחשבנות אחרת כך שלא ברורה התמורה הסופית שקיבל.

מלשכת השר אשכנזי נמסר: "עם מינויו לשר החוץ, דאג השר אשכנזי, יחד עם היועצת המשפטית של משרד החוץ, לחתום על הסכם ניגוד עניינים, כנדרש מכל עובד ציבור. עם החתימה הסופית, ולאחר שההסכם אושר כדין במשרד המשפטים, פעל השר בשקיפות מלאה ודאג שההסדר יפורסם באתר משרד המשפטים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות