אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות של גוהן: תביעה אזרחית בסך 95 מיליון דולר צילום: איי פי

הצרות של גוהן: תביעה אזרחית בסך 95 מיליון דולר

חברת ניסאן תובעת את היו"ר המודח שלה, שהואשם גם בהליך פלילי בעבירות שחיתות ונמלט מיפן ללבנון; אתמול נפתח במשפט בו טוענת ניסאן כי במעשיו אחראי גוהן להפסדים כבדים

14.11.2020, 13:34 | שירות כלכליסט

הצרות המשפטיות של קרלוס גוהן, יו"ר חברת ניסאן מוטור המודח שהואשם בעבירות שחיתות חמורות, החריפו אתמול (ו') עם פתיחת המשפט האזרחי שמתנהל נגדו ביוקוהמה שביפן, בו תובעת ממנו מעסיקתו הקודמת 95 מיליון דולר בנזיקין.

קראו עוד בכלכליסט

"הפעולה המשפטית שיצאה היום לדרכה מהווה חלק מעמדתה של ניסאן לפיה גוהן אחראי לנזק ולהפסדים הכלכליים שנצברו לחובת החברה עקב התנהגותו הפסולה", כך מסרה החברה.

קרלוס גוהן, צילום: youtube קרלוס גוהן | צילום: youtube קרלוס גוהן, צילום: youtube

גוהן, שעמד גם בראש יצרנית הרכב הצרפתית רנו, נמצא בלבנון מאז ינואר לאחר שברח מיפן לפני תחילת משפטו הפלילי. הוא מכחיש את כל ההאשמות נגדו.

גוהן, שנעצר לפני כשנתיים, מואשם ע"י התובעים ביפן בהעלמת 9.3 מיליארד ין (88.6 מיליון דולר) בתגמולים שקיבל, ובכך שהעשיר את הונו ב-5 מיליון דולר על חשבונה של ניסאן בתשלומים לסוכנות רכב במזרח התיכון, וכן שהעביר באופן זמני את הפסדיו הכספיים לחשבונותיה של ניסאן.

"התביעה האזרחית של ניסאן היא המשך של החקירה הפנימית הבלתי סבירה והזדונית שיזמה חלק מהנהלת החברה, ושל המעצר וכתבי האישום הבלתי סבירים של התובעים הציבוריים", מסר גוהן. לטענתו, הוא פוטר מניסאן כדי לטרפד מיזוג אפשרי עם רנו, שכבר מחזיקה ב-43% מהחברה היפנית.

התביעה האזרחית יצאה לדרך לאחר שמשפטו של בכיר אחר לשעבר בחברה, גרג קלי, המואשם שסייע לגוהן להסתיר את רווחיו, כבר נפתח בטוקיו. קלי השוהה ביפן מאז שחרורו ממעצר לפני קרוב לשנתיים, מכחיש גם הוא את כל ההאשמות. ניסאן, שנאשמת גם היא במשפט, הודתה באשמה. אם יימצא אשם, צפוי קלי לעונש של עד עשר שנים בכלא וקנס של 10 מיליון ין. יש לציין כי שיעור ההרשעה הפלילי ביפן הוא כ-99%.

ניסאן נסוגה מתוכנית ההתרחבות העסקית שהגה גוהן, וביום חמישי האחרון קיצצה את תחזית ההפסד התפעולי השנתי שלה לאחר שנרשמה התאוששות בביקושים בסין ובמקומות נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות