אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טופולנסקי פורש מהמירוץ לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית ומאשים: "התהליך לא תקין" צילום: אוראל כהן

טופולנסקי פורש מהמירוץ לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית ומאשים: "התהליך לא תקין"

האלוף במיל' חגי טופולנסקי, ראש תחום המל"טים באלביט המתחרה כתב לוועדת האיתור: "נחשפתי לתהליך שאינו ענייני ואינו ראוי, מסרים שהועברו אלי לפני ולאורך התהליך, לא הותירו מקום לספק באשר להעדפות גורמים מרכזיים בוועדה". בכלכליסט נחשף, כי חברי הוועדה מעדיפים למנות את אחד משלושת המועמדים הפנימיים לתפקיד

15.11.2020, 10:18 | אודי עציון

אלוף (מיל') חגי טופולנסקי פורש מהמירוץ לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית. במכתב ששלח הבוקר לחברי ועדת האיתור לתפקיד, שבראשה עומד יו"ר התע"א, הראל לוקר תחת הכותרת "הסרת מועמדות לתפקיד מנכ״ל התעשייה האווירית לישראל לאור אי תקינות התהליך", כותב טופולנסקי כי "בלב כבד החלטתי להסיר את מועמדותי לתפקיד המנהל הכללי של התעשייה האווירית לישראל. אני סבור שמוטב היה לו הליך איתור ובחירה לתפקיד בכיר מסוג זה, בארגון ביטחוני-ממשלתי חשוב כמו התעשייה האווירית לישראל, יתנהל בשקיפות וללא משוא פנים, בייחוד על רקע האתגרים הפיננסיים, העסקיים והארגוניים בפניהם היא ניצבת. התעשייה האווירית לישראל היא ארגון מפואר. עובדיה, מערכת הביטחון, שוק ההון, המשק הישראלי כמו גם לקוחות החברה ברחבי העולם ראויים שהליך מרכזי שכזה יתנהל בשקיפות ובאופן תקין".

קראו עוד בכלכליסט

טופולנסקי, ששירת בצה"ל כטייס וכמפקד, סיים את שירותו כראש מטה חיל האוויר וכראש אכ"א, מאשים: "נחשפתי לתהליך שאינו ענייני ואינו ראוי, מסרים שהועברו אלי לפני ולאורך התהליך, לא הותירו מקום לספק באשר להעדפות גורמים מרכזיים בוועדה. קיים טעם לפגם בכך שלצד הליך אשר אמור להתנהל בצורה מקצועית ועניינית, מקיימים גורמים בוועדת האיתור מאמץ נסתר בכדי לעקר, לסכל ולהכווין את הליך האיתור והבחירה. כאזרח, כמנהל, וכאלוף במילואים, ליבי כבד היום נוכח האופן בו מתקיים ההליך ובהתאם, אינני יכול להמשיך לקחת חלק במצג הזה. אני מאחל הצלחה רבה לאדם שייבחר לתפקיד, והצלחה רבה לכל עובדי התעשייה האווירית לישראל".

חגי טופולנסקי ראש אכ"א לשעבר, צילום: אוראל כהן חגי טופולנסקי ראש אכ"א לשעבר | צילום: אוראל כהן חגי טופולנסקי ראש אכ"א לשעבר, צילום: אוראל כהן

כהונתו של המנכ"ל היוצא אלוף (מיל') נמרוד שפר הסתיימה בסוף אוקטובר, ובמקומו מינה הדירקטוריון כמ"מ מקומו את אייל יוניאן, המשנה למנכ"ל, ואחד משלושת המועמדים הפנימיים לתפקיד. מול יוניאן, מי ששימש בעבר כסמנכ"ל הכספים של החברה, מתמודדים בועז לוי, סמנכ"ל התע"א ומנהל חטיבת הטילים והחלל שלה ויואב תורג'מן, סמנכ"ל התע"א ומנכ"ל חברת הבת אלתא.

טופולנסקי עזב בקיץ את תפקידו כראש תחום המל"טים באלביט המתחרה, תפקידו הראשון כאזרח לאחר 33 שנים במדים, רובן כטייס ומפקד בחיל האוויר. בתפקידו האחרון שירת כראש אגף כוח אדם (אכ"א) בצה"ל. עוד לא יודע לאן יפנה כעת, אולם אלביט צפויה להציע לו תפקידים אחרים בחברה.

בוועדת האיתור חברים לצד לוקר הדירקטורים ראם עמינח, עו"ד יוסי צ'חנובר ועו"ד מאה עלי. בכלכליסט נחשף לפני שבועיים כי חברי הוועדה מעדיפים למנות את אחד משלושת המועמדים הפנימיים לתפקיד.

מהתעשייה האווירית לא נמסרה תגובה עד רגע זהץ.

תגיות