אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלייסטיישן 5 ו-Xbox החדשות מכרו כבר יותר ממיליון, ועדיין לא מאיימות על נינטנדו צילום: Nintendo

פלייסטיישן 5 ו-Xbox החדשות מכרו כבר יותר ממיליון, ועדיין לא מאיימות על נינטנדו

נינטנדו מכרה 735 אלף יחידות סוויץ' בארה"ב באוקטובר ובסך הכל כ-63 מיליון בעולם עד כה. אם תשמור על קצב המכירה הזה, היא עוד תעקוף את השיא של פלייסטיישן 4, שמכרה 112 מיליון יחידות

15.11.2020, 10:23 | עמית קלינג

דור קונסולות המשחק התשיעי יצא לדרך השבוע באופן רשמי עם השקת ה-Xbox Series X/S של מיקרוסופט והפלייסטיישן 5 של סוני. ככל הנראה ייקח זמן רב בטרם ייחשפו נתוני מכירות רשמיים - אבל בינתיים, הודעה שהוציאה מיקרוסופט מלמדת כי שתיהן הספיקו כבר למכור למעלה ממיליון קונסולות. מיקרוסופט הכריזה בסוף השבוע על "יום ההשקה המוצלח ביותר בתולדות האקסבוקס", כאשר ב-2013, לאחר יום ההשקה של ה-Xbox One, החברה הודיעה כי מכרה למעלה ממיליון קונסולות.

עוד מגיימריסט

על כל פנים, לפי הערכות, פלייסטיישן 4 מכרה כ-2 מיליון יחידות בשבועיים הראשונים להשקתה ואין סיבה להאמין כי פלייסטיישן 5 נופלת ממנה. כך או כך, שתי הקונסולות כבר אזלו מהמדפים במרבית העולם, אם לא בכולו, ויחידות חדשות לא צפויות להופיע על המדפים לפני בלאק פריידיי, ביום שישי 27 בנובמבר. בינתיים, כצפוי, קונסולות רבות נמכרות ב-eBay במחירים מופקעים. משתמש אחד הציע פלייסטיישן 5 באריזתו המקורית בלא פחות מ-32,000 דולר – מחיר שככל הנראה נועד בעיקר למשוך תשומת לב.

פלייסטיישן 5 ושני דגמי ה-Xbox החדשים. דיווחים על שיבוש בשרשרת הייצור של סוני, צילום: פלייסטיישן פלייסטיישן 5 ושני דגמי ה-Xbox החדשים. דיווחים על שיבוש בשרשרת הייצור של סוני | צילום: פלייסטיישן פלייסטיישן 5 ושני דגמי ה-Xbox החדשים. דיווחים על שיבוש בשרשרת הייצור של סוני, צילום: פלייסטיישן

בתוך כך, קונסולת סוויץ' של נינטנדו, שהושקה ב-2017, תסיים עוד חודש שבו היא מובילה את רשימת הקונסולות הנמכרות ביותר בארצות הברית - תואר שבו היא מחזיקה כבר 23 חודשים. שילוב של מחיר נמוך, גמישות באופן השימוש וספריית תכנים בלעדית ונחשקת תרמו למכירת 735 אלף יחידות סוויץ' בארצות הברית באוקטובר בלבד. הנתון מדהים עוד יותר בשל הסמיכות להשקה של הקונוסולות החדשות. נינטנדו מכרה עד כה כ-63 מיליון יחידות סוויץ' מאז השקתה, הרבה מעבר ל-48 מיליון יחידות Xbox One שנמכרו מאז 2013. זה גם שם אותה בפוזיציה אפשרית, אם תשמור על קצב דומה, לעקוף אפילו את 112 מיליון היחידות של הפלייסטיישן 4.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות