אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת SkyX של דידי הורן מקימה מרכז מחקר ופיתוח בישראל צילום: SkyX

חברת SkyX של דידי הורן מקימה מרכז מחקר ופיתוח בישראל

SkyX פיתחה כלים אוטונומיים בלתי מאוישים לסריקת שטחים עבור תעשיות פרטיות וממשלתיות. . המרכז הישראלי עתיד להעסיק 50 עובדים, רובם בתחומי התוכנה ועיבוד התמונה

15.11.2020, 14:44 | מאיר אורבך
חברת סקיי איקס (SkyX) שהוקמה על ידי הישראלי דידי הורן, פותחת מרכז מחקר ופיתוח בישראל, אליו יגויסו כ-50 עובדים, רובם בתחומי התוכנה ועיבוד התמונה.  

קראו עוד בכלכליסט

סקיי איקס הוקמה בשנת 2016 על ידי דידי הורן, והיא מעסיקה כיום עשרות עובדים ברחבי העולם, ולה סניפים בקנדה, ארצות הברית, רומניה וכעת גם בישראל. ההתרחבות כעת מגיעה כתוצאה מחתימת חוזה עם אחת מחברות הנפט המובילות בעולם.

סקיי איקס מפתחת כלים אוטונומיים בלתי מאוישים אשר סורקים שטחים, אוגרים ומנתחים מידע ממעוף הציפור ומספקים ללקוחות תחזיות על תשתיות באמצעות בינה מלאכותית. החברה מספקת דאטה לחברות פרטיות וממשלתיות: החל ממידע על בדיקת נכסי נפט וגז, חשמל ומסילה ועד סיור גבול, חיפוש והצלה. הדבר מאפשר לארגונים לקבל החלטות מושכלות בנוגע לבריאות התשתית שלהם, להקל על הסיכונים הקשורים בנכסים מרוחקים ולהפחית עלויות לתחזוקה ולביטוח. התוכנה של SkyX יכולה להעלות תוכנית טיסה מלאה למל"ט, ומאפשרת לעקוב אחר מסלול ספציפי, ואף לעצור בדרך כדי לאסוף נתונים נוספים במיקומים קריטיים. בכך החברה מייצרת ומפתחת את כלל הרכיבים לפתרון בעצמה: הכלים הבלתי מאוישים, התוכנה והחומרה.

דידי הורן, מייסד SkyX, צילום: SkyX דידי הורן, מייסד SkyX | צילום: SkyX דידי הורן, מייסד SkyX, צילום: SkyX

דידי הורן, מנכ"ל ומייסד סקיי איקס, מסביר כי "SkyX היא שילוב בין חברה קנדית-גלובלית, המבצעת פרויקטים בקנה מידה בינלאומי, לזרוע ישראלית בעלת יכולת דינמית ויצירתית גבוהה. השילוב מייצר יכולת לספק טכנולוגיה פורצת דרך בסטנדרטים הגבוהים של חברות האנרגיה הגדולות בעולם".

"החברה הוכיחה יכולותיה בביצוע פרויקטים בקנה מידה עולמי במהלך 2018 וחתמה חוזים ראשונים במהלך 2019. כעת לאור חתימת חוזים רב-שנתיים החליטה להרחיב את שירותיה ולהתקדם באופן מואץ, במיקומים אסטרטגיים. באשר לישראל, ללא עוררין היא המובילה בעולם בתחום עיבוד התמונה וניתוח הנתונים ולכן היה ברור שנפתח את המרכז בארץ עם הכשרונות האיכותיים ביותר", הוסיף הורן.
כלי טייס בלתי מאוייש של SkyX, צילום: SkyX כלי טייס בלתי מאוייש של SkyX | צילום: SkyX כלי טייס בלתי מאוייש של SkyX, צילום: SkyX

כמו כן סקיי איקס על מרחיבה את פעילותה לאיחוד האמירויות שיתבצע עד לרבעון הראשון של שנת 2021. התרחבותה של החברה באמירויות יתמקד במכירות, ייצור והפצה למדינות המפרץ והיא חלק מתהליך התרחבות דומה בארצות הברית, ביחד עם זרוע מחקר ופיתוח בישראל.

החברה, שגייסה עד היום כ-18 מיליון דולר בשני סבבי גיוס נמצאת בימים אלו בשלהי סבב גיוס נוסף שבא כמענה לדרישה ההולכת וגוברת לפתרון שלהם עקב התפרצות הקורונה. אל דריקטוריון החברה הצטרפה לאחרונה היזמת ואשת העסקים הישראלית-אמריקאית ליטל לשם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות