אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש נעתר לבקשתו של שלי נרקיס: התביעה על סך 56 מיליון שקל כנגדו תתברר בניו יורק צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש נעתר לבקשתו של שלי נרקיס: התביעה על סך 56 מיליון שקל כנגדו תתברר בניו יורק

התובע הוא בן דודו של נרקיס, מעצב האופנה, אלי טהרי שטוען כי נרקיס לא השיב לו הלוואה. השופט: "בימים של מגיפה וריחוק חברתי, היוודעות חזותית עשויה להיות דרך המלך"

16.11.2020, 13:40 | ליטל דוברוביצקי

השופט עודד מאור מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה אתמול כי הוא מקבל את בקשת איש העסקים שלי נרקיס. המשמעות היא כי התביעה בסך 56 מיליון שקל שהגיש נגד נרקיס לאחרונה בן דודו, מעצב האופנה אלי טהרי תתנהל בהתאם להסכמה החוזית בין הצדדים – בבית המשפט בניו יורק, וטהרי יוכל לפתוח בהליך מתאים שם.

השופט קבע כי "אם בעבר שמיעה של עדות בדרך של היוועדות חזותית הייתה החריג, הרי בימים של מגיפה וריחוק חברתי, היוודעות חזותית עשויה להיות דרך המלך".

קראו עוד בכלכליסט

במאי הגיש מעצב האופנה הבינלאומי אלי טהרי תביעה נגד בן דודו שלי נרקיס, שבעבר כונה "מלך השוק האפור", בסכום של 56 מיליון שקל, זאת בטענה שלא השיב לו הלוואה. טהרי נחשב לאחד ממעצבי האופנה המוכרים בארה"ב. בן דודו נרקיס הוא כיום איש עסקים העוסק במתן הלוואות. במסגרת התביעה טען טהרי כי בשנת 2005 הלווה לנרקיס לפי בקשתו סכום של 9 מיליון דולר. מנגד ביקש נרקיס לסלק את תביעת טהרי נגדו וטען כי טהרי חייב לנרקיס כספים ולא להפך. בתצהיר שהגיש לאחרונה נרקיס לבית המשפט כתב כי "תביעת טהרי נגועה בהסתרה חמורה. טהרי הסתיר ומחק ביד קלה מערכת יחסים כלכלית וארוכת שנים ביני לבינו והסתיר מסמכים השומטים את היסוד לתביעה ומפריכים את גרסת ההלוואה המופרכת".

שלי נרקיס , צילום: אוראל כהן שלי נרקיס | צילום: אוראל כהן שלי נרקיס , צילום: אוראל כהן

טהרי ביקש לנהל התביעה נגד בן דודו בישראל מאחר ולטענתו אשרת הכניסה ("ויזה") של נרקיס לארצות הברית פקעה, ולכן הוא אינו יכול לבוא בשעריה, ועל כן, לא ניתן יהיה לנהל את ההליך המשפטי כנגדו שם. נרקיס מודע לקשיים הכרוכים בהגנתו בנכר, כנמנעת כניסתו לארצות הברית, אולם הוא עמד על קיום הוראות ההסכם כלשונן.

השופט קבע בהחלטתו כי "הנתבע נרקיס מודע לכך שככל הנראה ובהעדרה של אשרת כניסה, לא יוכל להתייצב לדיון בבית המשפט בניו יורק. הנתבע מודע לקשיים הנובעים והעולים מעובדה זו. על אף זאת, נרקיס בוחר בראש צלול ובמחשבה בהירה, לעמוד על קיום ההסכם; הוא מבקש לקיים את הדיון מעבר לים. הוא יודע שהוא יכול לנהל את הגנתו כאן, בישראל, במקום מגוריו, בשפה אותה הוא מכיר, אולם הוא עומד בדווקנות על ניהול ההליך שם ולא כאן. כלל ידוע הוא שבית דין משמש אביהם של יתומים, אולם הנתבע שלפניי איננו יתום; הוא מבין את ההשלכות של החלטתו; הוא מיוצג על ידי מיטב עורכי הדין, ולא ראוי שתינקט כלפיו גישה פטרנאליסטית של בית המשפט כאילו יש לשמור עליו לבל תקופח הגנתו בעבר לים, ויש לכבד את רצונו".

את נרקיס מייצגים עוה"ד בעז בן צור וחגי הלוי וכן עו"ד עדי בראונשטיין. את טהרי מייצגים עוה"ד אייל רוזובסקי וכן ציון אמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות