אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הפסקה של חודשיים: ליצמן חוזר למשרד השיכון כשר צילום: אבי מועלם

אחרי הפסקה של חודשיים: ליצמן חוזר למשרד השיכון כשר

לפני כחודשיים התפטר ליצמן מהתפקיד בעקבות החלטת הממשלה לסגור את בתי הכנסת; לאחר סאגה פוליטית כושלת במטרה למנותו לתפקיד סגן שר במשרד, ובעקבות התפטרותו של ח"כ יצחק כהן שהחזיק בתפקיד השר כחודש, חוזר ליצמן לתפקידו לאחר שהכריז שלא ישוב עוד לממשלה הנוכחית; אבל הוא יאלץ להתפטר שוב אם יוגש נגדו כתב אישום

16.11.2020, 18:17 | צבי זרחיה

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) יחזור לכהן כשר השיכון בממשלת נתניהו. כך סוכם היום (ב') אחר הצהריים בפגישה שקיימו השניים. המינוי טעון את אישור הממשלה והכנסת.

ליצמן התפטר לפני כחודשיים ממשרת שר השיכון בעקבות החלטתה לסגור את בתי הכנסת. לאחר מכן, הוצע כי הוא ישמש כסגן השר במשרד; אז התברר שלליכוד אין מכסה פנוייה של סגני שרים, ועל כן פנה ליצמן ליו"ר כחול לבן בני גנץ בבקשה לקבל ממכסת סגני השרים שהוקצתה למפלגתו. בקשתו של ליצמן לא נענתה, ובעקבות כך סוכם שח"כ יצחק כהן יתפטר ממשרת סגן שר האוצר וימונה כשר השיכון ושר במשרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

יעקב ליצמן יעקב ליצמן יעקב ליצמן

בשבוע שעבר התפטר כהן מתפקידו כשר השיכון לאחר שחש שאינו יכול להשפיע במשרד, ולאחר שהסתמן שליצמן לא מתכוון להתמנות כסגן למרות הסיכומים. ביהדות התורה הוצע למנות את מנכ"ל משרד השיכון יאיר פינס כשר השיכון, וליצמן שוחח איתו אתמול בנושא. פינס סירב להצעה מאחר שלא רצה להיות דמות פוליטית שנתונה למרותה של מועצת גדולי התורה.

בעקבות התפטרותו של כהן מהממשלה נוצר פלונטר, כיוון שנתניהו לא יכול להחזיק את תיק השיכון אצלו בשל כתב האישום שהוגש נגדו. ליצמן לא שש לכך שאחד מחברי הכנסת של יהדות התורה יכהן בתפקיד, מאחר שהמשרה ניתנה לחסידות גור - שאותה הוא מייצג בכנסת. לאחר שפינס סירב להתמנות לתפקיד ולא נמצא מועמד אחר, סוכם שליצמן ישוב לתפקידו.

לפני חודשיים הכריז ליצמן שלא ישוב עוד לממשלה, והשאלה כעת היא כיצד הוא ינהג אם יוחלט על סגר שלישי בחנוכה. יצויין כי היועץ המשפטי לממשלה אמור להחליט בקרוב אם להגיש כתב אישום נגד ליצמן, לאחר שבתחילת אוגוסט שעבר הודיעה משטרת ישראל על המלצה להעמידו לדין בחשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים, הצעת שוחד והדחה בחקירה. היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 חקרה את הפרשה המכונה "תיק 1452", במסגרתה נבדקו מספר אירועים בהם עלה החשד שליצמן ניצל לכאורה את מעמדו ומרותו במשרד הבריאות, במטרה להשפיע באופן פסול על שיקול דעתם של מגוון גורמי מקצוע הכפופים לו. במידה שההחלטה לגיש כתב אישום תהיה חיובית, אזי ליצמן יצטרך להתפטר מהממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות