אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם באמת צריך להמציא מחדש את השלט? צילום: רויטרס

גיימריסט

האם באמת צריך להמציא מחדש את השלט?

ההבדל העיקרי בין קונסולות המשחקים החדשות הוא השלט. מי ינצח - השמרנות של מיקרוסופט או החידושים של סוני? פודקאסט גיימריסט בוחן את התחרות על סמך ניסיון העבר

25.11.2020, 09:21 | עמרי רוזן ועמית קלינג

פלייסטישן 5 ו-Xbox Series X, שתי הקונסולות החדשות מבית סוני ומיקרוסופט, כמעט זהות לחלוטין מבחינת הביצועים הגרפיים וכוח העיבוד שהן מציעות. ההבדלים, ככל שהם קיימים, יתבררו אולי במהלך השנים הקרובות, שבהן נראה יותר ויותר משחקים שעושים שימוש בכוח העיבוד הזה בדרכים חדשות.

קראו עוד בכלכליסט

כיום, יש הבדל אחד מובהק בין הקונסולות המתחרות: השלט. מיקרוסופט ביצעה שינויים מינוריים בלבד בשלט של ה-Xbox עם השקת הדור החדש, ובמבט חטוף שלטים משני הדורות נראים בדיוק אותו דבר.

השלט של פלייסטיישן 5, לעומת זאת, עבר מתיחת פנים, וקיבל כמה תוספות משמעותיות מאוד מתחת למנוע, ובראשם מנגנון רטט משוכלל שמסוגל לדמות תחושות שונות (רוח, גשם, תנועה של דברים במרחב) וכן כפתורים שמתנגדים ללחיצת השחקן בהתאם לפעילות שהוא מבצע.

השלט החדש של סוני פלייסטיישן 5, צילום: רויטרס השלט החדש של סוני פלייסטיישן 5 | צילום: רויטרס השלט החדש של סוני פלייסטיישן 5, צילום: רויטרס

הניסיון להמציא מחדש את השלט הוביל לאורך השנים לכמה הצלחות גדולות, ולכמה כישלונות צורמים במיוחד - עבור מפתחות הקונסולות והשחקנים כאחד. דיברנו על הניסיונות האלה, מה עלה בגורלם וכיצד השפיעו על המשחקים שאנחנו משחקים כיום - ומה כל זה אומר עבור השלט החדש של סוני.

האם באמת צריך להמציא מחדש את השלט?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהאם באמת צריך להמציא מחדש את השלט?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות