אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בר סימן טוב עובר לעסקים: במגעים עם דיסקונט קפיטל להקמת קרן בתחום הבריאות צילום מסך: ערוץ הכנסת

בלעדי לכלכליסט

בר סימן טוב עובר לעסקים: במגעים עם דיסקונט קפיטל להקמת קרן בתחום הבריאות

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר מנהל מגעים עם דיסקונט קפיטל להקמת קרן השקעות משותפת. תקופת הצינון של משה בר סימן טוב תסתיים במאי 2021

29.11.2020, 06:59 | גולן חזני

הקריירה החדשה של ברסי? מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב מנהל בתקופה האחרונה מגעים עם דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, להקמת פלטפורמת השקעות משותפת בתחום טכנולוגיית הבריאות. כך נודע ל"כלכליסט". הקשר בין בר סימן טוב לבין דיסקונט מתנהל מול הילה חימי־אלפרט, מנכ"לית דיסקונט קפיטל. השיחות מתקיימות מזה כמה שבועות אולם טרם התקבלה החלטה בנושא. המטרה של שני הצדדים היא לבחור חברות להשקעה שבהן ניתן יהיה להכניס ערך אסטרטגי אמיתי בפריצה לשווקים בינלאומיים.

קראו עוד בכלכליסט

באופן רשמי בר סימן טוב אינו יכול עדיין להיות עדיין שותף למיזם שכזה בשל תקופת הצינון שבה הוא מצוי כמקובל לאחר פרישה מתפקיד בכיר בשירות המדינה. תקופת הצינון צפויה להסתיים במאי 2021, אולם בינואר הקרוב הוא כבר יוכל אז יוכל לנהל מגעים רשמיים. אחת האפשרויות הנבחנות היא להקים קרן השקעות כמקובל בתחום. גורמים בסביבתו של בר סימן טוב אמרו כי מטבע הדברים הוא בוחן אופציות מקצועיות שונות, בהן הקמת פלטפורמת השקעות בתחום הבריאות.

תחום ההשקעות בבריאות פורח בשנים האחרונות ותופס תאוצה בעקבות הקמתם של סטרטאפים רבים המפתחים טכנולוגיה בתחומי המכשור רפואי, רפואה דיגיטלית ובינה מלאכותית.

משה בר סימן טוב, צילום: צילום מסך משה בר סימן טוב | צילום: צילום מסך משה בר סימן טוב, צילום: צילום מסך

במאי האחרון הודיע בר סימן טוב על פרישה מתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות לאחר שהוביל את הגל הראשון של מגפת הקורונה ואת הסגר הראשון והדרמטי שאליו נכנסה מדינת ישראל. לפני כחודשיים קיבל המנכ"ל הפורש מראש הממשלה בנימין נתניהו הצעה לחזור לתפקיד בכיר במסגרת המאבק בקורונה, אך הוא דחה אותה. ההצעה מנתניהו הגיעה על רקע היחסים העכורים ששררו בין פרויקטור הקורונה הקודם פרופ' רוני גמזו לבין נתניהו, בעוד שיחסיו של נתניהו עם בר סימן טוב בגל הראשון נחשבו לטובים מאוד.

מאז שפרש המשיך בר סימן טוב להביע את דעתו לגבי משבר הקורונה. כך למשל צייץ בספטמבר האחרון בטוויטר כי "ישראל נמצאת היום בנקודת זמן קריטית ואני מרגיש שיותר מדי אנשים חושבים שאין סכנה אמיתית. ועל זה חשוב לדבר. העניין המרכזי הוא שגרת קורונה בטוחה. זה מה שקורה במדינות שמצליחות לשמור על תחלואה נמוכה ופה אנחנו פחות טובים. החזרנו מהר ובעוצמה גדולה את הלימודים והאירועים. כיום אנחנו מבינים שזו היתה טעות ומתקנים".

הילה חימי-אלפרט, צילום: רמי זרניגר הילה חימי-אלפרט | צילום: רמי זרניגר הילה חימי-אלפרט, צילום: רמי זרניגר

בראיון לידיעות אחרונות לפני כמה ימים אמר בר סימן טוב: "יש סימנים שמבשרים על גל שלישי. צריך לחשוב איך משאירים את התחלואה ברמה נשלטת כמה שיותר. הווקטור היה ונשאר החינוך. התלמידים בכל המסגרות צריכים ללמוד בקפסולות, והן צריכות להיות נפרדות אחת מהשנייה. לשמור על קפסולה גדולה בבוקר ולערבב אותה אחר הצהריים זה כאילו שלא עשינו כלום. האם סגר ריאלי? בהחלט. יש גורמים משמעותיים לתחלואה: לימודים והתקהלויות. צריך לטפל בעניין הזה עכשיו".

בר סימן טוב הצטרף לאחרונה כחוקר אורח למכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בראשות אלוף (במיל') עמוס ידלין, שם הוא צפוי להוביל את העיסוק במקומה של מערכת הבריאות בתפיסת הביטחון הלאומי של ישראל, ולערוך מחקרים ומסמכי מדיניות, בשיתוף חוקרים בכירים ב־INSS אשר יוצגו במסגרת המכון ויוגשו לציבור ולמקבלי ההחלטות.

דיסקונט קפיטל הינה משקיע עוגן בכמה קרנות, בהן קרן פימי, ורטקס, קומרה ועוד. כמו כן, מושקעת דיסקונט קפיטל בקרן הבריאות Amoon של מריוס נכט. השנה ביצעה דיסקונט קפיטל כמה השקעות בחברות בתחום המזון, בחברת הלוויינים אימאג׳סט (ISI) ובכמה חברות טכנולוגיה. 

תגיות