אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלכלנית הראשית: עלות הפגיעה בתוצר בשל ההגבלות הנוכחיות - 1.5 מיליארד שקל לשבוע צילום: דוברות האוצר

הכלכלנית הראשית: עלות הפגיעה בתוצר בשל ההגבלות הנוכחיות - 1.5 מיליארד שקל לשבוע

עלות הפגיעה בענף המסחר מסכום התוצר הכולל - 900 מיליון שקל בשבוע. כך מסרה שירה גרינברג בעדכון החודשי ששלחה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי. לא מדובר בעלויות שמתייחסות לפגיעה ארוכת טווח

29.11.2020, 16:53 | עמרי מילמן
עלות הפגיעה בתוצר של המדינה כתוצאה מהגבלות הקורונה הקיימות, עומדת על 1.5 מיליארד שקל לשבוע. מתוכה, עלות ענף המסחר עומדת על 0.9 מיליארד שקל לשבוע. כך במכתב הכולל עדכון חודשי של הכלכלנית הראשית, שירה גרינברג, במכתב ששלחה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי.

קראו עוד בכלכליסט

בעדכון האחרון של הכלכלנית הראשית ההגבלות היו חמורות יותר בעיקר על מערכת החינוך, חנויות הרחוב ומרכזי הקניות, אז עמדה העלות הכוללת על 2.3 מיליארד שקל בשבוע. ההגבלות כעת מתרכזות בעיקר בענף המסחר וכאמור עלותן עומדת על 900 מיליון שקל בשבוע, לצד הגבלות על תחומי המסעדנות, האירוח, היצירה והפנאי.

אולם בכל מקרה מדובר בעלויות ישירות בלבד ולא כוללות עלויות של פגיעה ארוכת טווח, לדבריה, "לאור פגיעה בכושר הפעילות של העסקים בתחומים המושפעים וכן בתחומים המושפעים מההגבלות באופן עקיף (ספקים, לקוחות ועוד).

שירה גרינברג הכלכלנית הראשית, צילום: דוברות האוצר שירה גרינברג הכלכלנית הראשית | צילום: דוברות האוצר שירה גרינברג הכלכלנית הראשית, צילום: דוברות האוצר

תגיות