אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל מסכמת רבעון עם הכנסות בתיק הנוסטרו ורווח כולל של 265 מיליון שקל צילום: עמית שעל

כלל מסכמת רבעון עם הכנסות בתיק הנוסטרו ורווח כולל של 265 מיליון שקל

את הרבעון המקביל סיימה החברה עם הפסד של 260 מיליון שקל; לאחר ההפסדים הכבדים בתיק הנוסטרו בימים הראשונים של משבר הקורונה, העליות בשווקים הניבו לתיק ברבעון השלישי הכנסות של 484 מיליון שקל; בעקבות החזרה לגביית גבות דמי ניהול משתנים, ה"בור" שנפתח בתחילת המשבר בדמי הניהול צומצם ל-140 מיליון שקל

30.11.2020, 09:46 | נעמי צורף

כלל ביטוח בניהולו של יורם נוה ממשיכה במגמת ההתאוששות שנרשמה ברבעון הקודם: החברה ומדווחת הבוקר (ב') על רווח כולל של 265 מיליון שקל בסיכום הרבעון השלישי, זאת לעומת הפסד כולל של 260 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.   

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שברבעון הקודם צמצמה את רוב הפסדי הנוסטרו שלה, כלל מדווחת כי בשל העליות בשווקים שנרשמו ברבעון השלישי היא רשמה הכנסות מהשקעות בתיק הנוסטרו של 484 מיליון שקל. לפיכך, ההכנסות המצטברות בתיק הנוסטרו בתשעת החודשים הראשונים של 2020 עומדות על 434 מיליון שקל.

כמו כן, מדווחת החברה כי בתקופה שלאחר תאריך המאזן ועד סמוך למועד אישור הדוחות הכספיים, חלה עלייה נוספת בשוקי ההון, כך שסך ההכנסות מהשקעות מתחילת השנה ועד מועד פרסום הדוח עומדות על כ-834 מיליון שקל.

אחת מההשפעות המשמעותיות של משבר הקורונה והנפילות בשווקים בתחילתו היא פגיעה ביכולת החברה לגבות דמי ניהול משתנים. המשמעות היא שרק לאחר סגירת ה"בור" שנוצר מההפסדים בשווקים תוכל החברה לגבות דמי ניהול משתנים מעמיתיה. כלל מדווחת הבוקר כי ההתאוששות בשווקים צמצמה את "הבור מדמי ניהול", מ-580 מיליון שקל ברבעון הראשון ל- 140מיליון שקל בסוף הרבעון השלישי.

עוד מציינת כלל כי י מאז תאריך המאזן ועד היום, בשל עליות נוספות בשווקים שהביאו לעלייה של 4% בשווי הנכסים המנוהלים, הצליחה לכסות לגמרי את הבור בדמי הניהול ולרשום הכנסות מדמי ניהול משתנים בגובה של 180 מיליון שקל. 

היקף הנכסים המנוהלים של כלל ביטוח הסתכם בסוף הרבעון השלישי בכ-220 מיליארד שקל בדומה להיקף הנכסים בסוף שנת 2019. כאמור, בתקופה שלאחר תאריך המאזן, בעקבות העלייה בשוקי ההון, נרשמה צמיחה של 4% בשווי הנכסים המנוהלים והוא עומד על על כ-229 מיליארד שקל.

מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה | צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: עמית שעל

תגיות