אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילבאואר תושאל ברשות ני"ע על טענותיו נגד סלע נדל"ן צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מילבאואר תושאל ברשות ני"ע על טענותיו נגד סלע נדל"ן

הדח"צ שהתפטר בשבוע שעבר מתח ביקורת קשה על הממשל התאגידי בקרן הריט וזומן ע"י אנשי הרשות לבדוק האם יש סוגיות נוספות שלא עלו

02.12.2020, 07:33 | גולן חזני

רשות ני"ע נכנסת לתמונת האירועים בסלע נדל"ן. ל"כלכליסט" נודע כי זאב מילבאואר, שמתח ביקורת על ניהול קרן הריט שבה כיהן כדח"צ עד התפטרותו ביום חמישי שעבר, הגיע לאחר התפטרותו, בהזמנת הרשות, למשרדיה. הזימון נעשה באמצעות מחלקת התאגידים של הרשות, בראשות עו"ד שרה קנדלר. מילבאואר תושאל בידי אנשי רשות ני"ע על מנת לבדוק את טענותיו במכתב ההתפטרות החריף שלו ולבחון אם קיימות סוגיות נוספות שאותן לא העלה במכתבו. 

קראו עוד בכלכליסט

סלע נדל"ן, המנוהלת בידי שמואל סלבין וגדי אליקם, מצויה בעיצומה של סערה כשקבוצת מבנה, המנוהלת על ידי דודו זבידה, הגישה הצעת רכש למניות קרן הריט לאחר שרכשה 6% ממניותיה מידי הפניקס, בפרמיה על מחיר השוק.

מילבאואר הודיע כמה ימים לאחר הצעת הרכש על התפטרותו מדירקטוריון החברה. הוא נימק את התפטרותו בהסתייגותו מהרמה הנמוכה של הממשל התאגידי בחברה ומהעובדה שדירקטוריון החברה משרת את האינטרסים של סלע קפיטל אינווסטמנט, שהיא חברת הניהול של הקרן.

סלע נדל"ן נאלצה לזמן אסיפת בעלי מניות לאחר שמבנה, שרכשה את המניות, ביקשה לכנס אותה ואף קיבלה את תמיכת בית המשפט המחוזי; ולאחר שסלע נדל"ן השתמשה בזכותה כבעלת יותר מ־5% בחברה לזמן אסיפה כללית שלא מן המניין, במטרה לאשר את שינוי התקנון ולהפוך אותה מקרן ריט לחברה רגילה.

במכתב ההתפטרות טען מילבאואר כי "סלע נדל"ן היא קרן ריט ללא בעל שליטה. ככזאת, החברה צריכה להתנהל לפי סטנדרטים גבוהים של ממשל תאגידי, כגון שקיפות מלאה, כיבוד דירקטורים, ומתן משקל ראוי בהחלטות הדירקטוריון לאינטרסים של החברה ושל הציבור בלבד.

הדירקטוריון הנוכחי, באופן מודע, משרת בהחלטותיו אינטרסים של חברת הניהול בלבד ולא את ציבור בעלי המניות. שוק ההון מודע להתנהלות זו ונותן פרמיה שלילית גבוהה לערך הנכסי של החברה ולמחיר המניה. פרמיה שלילית זו נמשכת שנים רבות ביחס לכל חברות הריט הדומות. כל ניסיונותיי לשפר את הממשל התאגיד התקבלו בתגובה שלילית".

עוד הוסיף מילבאואר כי "לא זכורה לי ולו הצעה אחת שהועלתה על ידי נציגי חברת הניהול בדירקטוריון שלא זכתה לרוב אוטומטי של כל הדירקטורים, פרט אליי. באי־חידוש כהונתי כדח"צ, אף שהיה ברור שבמעשה זה החברה פועלת בניגוד למדיניות של בעלי מניותיה, בניגוד למדיניות אנטרופי וחברת עמדה, וכתוצאה מהחלטה זו, בעלי המניות יראו במעשה פגיעה מהותית בממשל תאגידי".

הוא סיים את המכתב במילים: "הסיטואציה שבה דירקטורים מצביעים בעד כל הצעה שמועלית על ידי חברת הניהול והחלשת ועדות על ידי ביטול הרוב של דירקטורים חיצוניים, גרמה לי להגיע למסקנה שאיני יכול לתרום לממשל התאגידי של החברה. כמי שרואה בלהיות דירקטור חיצוני שליחות ולא סידור עבודה ופרנסה, החלטתי להתפטר מהדירקטוריון. אני יודע שכמו בפעם הקודמת אזכה להרבה שקרים והשמצות, אך בניגוד לאירוע הקודם, יש בדעתי לגבות מחיר גבוה מכל אחד ואחד שינסה להשמיץ את שמי".

לפני כחצי שנה יצא מילבאואר באמירות נגד התנהלות סלע, הועמד לבחירה נוספת ונבחר לקדנציה נוספת כדח"צ. יצוין כי סלע וסלבין דחו על הסף את כל טענותיו של מילבאואר ואמרו כי הדירקטורים פועלים ופעלו מאז ומתמיד לטובת החברה בלבד ומתוך חובת אמון ונאמנות כלפיה.

 זאב מילבאואר. "פגיעה בממשל התאגידי" , צילום: עמית שעל זאב מילבאואר. "פגיעה בממשל התאגידי" | צילום: עמית שעל  זאב מילבאואר. "פגיעה בממשל התאגידי" , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות