אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפעם לא הודיעו מראש: איקאה פתחה הבוקר את סניפיה צילום: יאיר שגיא

הפעם לא הודיעו מראש: איקאה פתחה הבוקר את סניפיה

לפני חודש, כאשר הרשת הצהירה על כוונתה לפתוח את החנויות, משרד הבריאות אסר עליה לעשות זאת; מאיקאה נמסר: " נקפיד ונשמור כל העת על בריאותם של עובדינו ולקוחותינו על פי כל ההנחיות"; במשרד הבריאות לא התרשמו והודיעו כי החנות בראשל"צ ספגה קנס של 5,000 שקל

06.12.2020, 10:26 | נורית קדוש

איקאה פתחה את סניפיה, וזאת בניגוד לעמדת משרד הבריאות. חנויות הרשת נפתחו הבוקר (א'), שלושה חודשים אחרי שרשת הריהוט השוודית סגרה את שעריה בעקבות התפרצות הגל השני של הקורונה וחודש אחרי שניסתה לפתוח את חנויותיה, אך נבלמה על ידי המשרד. האחרון הודיע היום בתגובה על קנס של 5,000 שקל לחנות בראשון לציון בעקבות פתיחתה.

קראו עוד בכלכליסט

מהחברה נמסר הבוקר כי "חנויות איקאה נפתחו במתכונת מצומצמת ועל פי התקנות של ממשלת ישראל. אנו נקפיד ונשמור כל העת על בריאותם של עובדינו ולקוחותינו על פי כל ההנחיות". בשונה מהנסיון שכשל לפני חודש, אז הצהירה הרשת מראש על כוונתה לפתוח את החנויות, הפעם שמרה הרשת על דיסקרטיות. ניתן להעריך כי נקטה בדרך זו, בכדי לצמצם את השיח המקדים בנושא ולמנוע מהרגולטורים לעצור בעדה.

איקאה ראשון לציון, צילום: רועי רובינשטיין איקאה ראשון לציון | צילום: רועי רובינשטיין איקאה ראשון לציון, צילום: רועי רובינשטיין

איקאה הצטיידה בחוות דעת משפטית, לפיה היא מוכרת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית ולכן מותר לה לפתוח את החנויות, ללא אולמות התצוגה של הרהיטים. במשרד הבריאות לא התרשמו מחוות הדעת ואסרו על הרשת לפתוח. 

ברשת סירבו להתייחס למספר הלקוחות שיכניסו במקביל לחנות, אך הערכות הן כי מדובר בעשרות רבות, שאחרת אין כדאיות כלכלית למהלך.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי בעקבות פתיחת החנות בראשון לציון, קנסו פקחי העיריה את איקאה ב-5,000 שקלים והזהירו את הלקוחות, כי ההימצאות בחנות מנוגדת לתקנות - "איקאה אינה חנות למוצרים חיוניים, ולכן פתיחתה אפשרית רק במתכונת הפעלה של חנות רחוב - עד עשרה לקוחות לכל היותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות