אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות שוק ההון הקלה זמנית, והבינלאומי משיק לראשונה ייעוץ פנסיוני דיגיטלי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רשות שוק ההון הקלה זמנית, והבינלאומי משיק לראשונה ייעוץ פנסיוני דיגיטלי

השקת האפליקציה התאפשרה בעקבות הקלה זמנית שנתנה הרשות בשל העיכוב בחוק ההסדרים ומשבר הקורונה. המערכת של הבנילאומי, פיבי wise, תאפשר ללקוח לצפות בתיק הפנסיוני, לבקש להצטרף לייעוץ, לקבל המלצות לשינויים בתיק ועוד

07.12.2020, 10:45 | עירית אבישר

רשות שוק ההון הודיעה באחרונה כי תאפשר באופן זמני (כל עוד תקנות החירום של משבר הקורונה בתוקף) לבנקים להעניק ייעוץ פנסיוני טלפוני או דיגיטלי, על אף שרישמית החוק לא מאפשר זאת. והנה, רק כמה ימים עברו, וכלכליסט נודע כי הבנק הבינלאומי משיק היום אפליקציית ייעוץ פנסיוני דיגיטלית. הבינלאומי הוא הבנק הראשון שעושה זאת, ויאפשר קבלת ייעוץ ללא פגישה פרונטלית עם היועץ.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת, הנקראת פיבי wise, תאפשר ללקוח לצפות בתיק הפנסיוני, לבקש להצטרף לייעוץ, לקבל המלצות לשינויים בתיק, וכן לבצע פעולות כגון שינוי מסלול השקעות וביטוח. בנוסף,  המערכת תבחן את מצב התיק בהתאם לצרכי הלקוח ונתוניו, ותודיע באופן אוטומטי מתי כדאי לו לקיים שיחת ייעוץ.

סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: עמית שעל סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: עמית שעל סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: עמית שעל

רשות שוק ההון פרסמה לפני מספר ימים עמדת "אי אכיפה" בנוגע לייעוץ פנסיוני של הבנקים באמצעות הטלפון ואמצעים דיגיטליים. לפי החוק, לבנקים אסור להעניק ייעוץ פנסיוני ללקוחותיהם בטלפון או באמצעים דיגיטליים אחרים. אלא שמשבר הקורונה והסגרים שליוו אותו יצרו בעיה במתן השירות הפרונטלי. כתוצאה מכך הוכנס לחוק ההסדרים תיקון המאפשר לבנקים להעניק ייעוץ פנסיוני גם באמצעים דיגיטליים. אלא שבינתיים חוק ההסדרים מתעכב בעקבות המשבר הפוליטי והיעדר התקציב. מנגד, איום הסגר השלישי מרחף, ומגבלות הקורונה עדיין קיימות.

לכן רשות שוק ההון בחרה בפתרון זמני באמצעות עמדת "אי אכיפה". המשמעות היא שהרשות לא תבצע פעולת אכיפה נגד בנק שייתן ייעוץ פנסיוני דיגיטלי, על אף שלשון החוק כיום לא מאפשרת זאת. ההקלה הזו תינתן כל עוד תקנות החירום של משבר הקורונה יהיו בתוקף.

לכן באופן תאורטי, אם תקנות הקורונה יסתיימו, וחוק ההסדרים עדיין לא יעבור, אז יצטרך הבנק הבינלאומי להקפיא את פעילות האפליקציה, עד שהדבר יאושר בחוק.

תגיות