אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכוונים גבוה: SpaceX רוצה לגייס לפי שווי של 92 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

מכוונים גבוה: SpaceX רוצה לגייס לפי שווי של 92 מיליארד דולר

חברת חקר החלל של אלון מאסק מנהלת דיונים עם משקיעים לקראת סבב גיוס הון נוסף ומתוך מטרה להכפיל את הערכת השווי

15.12.2020, 12:26 | שירות כלכליסט

ספייס איקס (SpaceX) חברת חקר החלל של אלון מאסק מנהלת דיונים עם משקיעים לקראת סבב גיוס הון נוסף ומתוך מטרה להכפיל את הערכת השווי ל-92 מיליארד דולר, כך לפי דיווח באתר ביזנס אינסיידר המתבסס על אנשים המעורים בנושא.

לדבריהם, השיחות עדיין נמצאות בשלבים מוקדמים, וב-SpaceX מקווים לסגור את נושא המימון בינואר. עם זאת, ייתכן והחברה לא תצליח לשכנע את המשקיעים שהערכת השווי צריכה להיות גבוהה פי 2 מכפי שהייתה בעסקה שסוכמה רק לפני 4 חודשים.

מ-SpaceX, שגייסה 1.9 מיליארד דולר באוגוסט, לא התקבלה תגובה לדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

מאז הסבב הקודם, החברה, שכבר נחשבת לאחת החברות הפרטיות עם השווי הגבוה ביותר בעולם, שיגרה את משימת החלל המאוישת הראשונה שלה עבור נאס"א. בשבוע שעבר ערכה החברה גם מבחן ראשון בגובה רב של החללית SN8, שנועדה לשגר אנשים לחלל, למאדים וליעדים נוספים. מאסק הגדיר את המבחן כהצלחה, על אף שהייתה התרסקות בנחיתה.

בנוסף לשיגור תיירים ואסטרונאוטים לחלל, ב-SpaceX עוסקים גם בבניית מערכת לוויינים שאמורה לספק אינטרנט בפס רחב ברחבי העולם. החברה כבר השיקה מעל 700 לוויינים ואלפי נוספים מתוכננים בהמשך על מנת לספק כיסוי כלל עולמי.

SpaceX דרגון. מבט מבפנים, צילום: SpaceX SpaceX דרגון. מבט מבפנים | צילום: SpaceX SpaceX דרגון. מבט מבפנים, צילום: SpaceX

רקטה פלקון 9 של spacex, צילום:NASA רקטה פלקון 9 של spacex | צילום:NASA רקטה פלקון 9 של spacex, צילום:NASA

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות