אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: משרד התחבורה יוכל להוריד לכם את הרכב מהכביש - על סמך חשד בלבד צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

בקרוב: משרד התחבורה יוכל להוריד לכם את הרכב מהכביש - על סמך חשד בלבד

לפי תקנות חדשות של משרד התחבורה, מדובר במכוניות שעברו טסט במכון רישוי מפוקפק, או לסירוגין טופלו במוסך לא מורשה. בעלי רכב שיקבלו זימון יצטרכו להתייצב תוך 15 ימים לבדיקה

16.12.2020, 18:33 | תומר הדר

לתשומת לבם של נהגי ישראל: בקרוב רשות הרישוי במשרד התחבורה תוכל לקבוע על סמך חשד בלבד שהרכב שלכם אינו תקין, לשלוח לכם בדואר הודעה לפיה עליכם להגיע לבדיקה - וגם להשבית את הרכב במידה ולא תגיעו אליה. כך עולה מנוסח תיקון לתקנות התעבורה שמפרסם משרד התחבורה. התקנות צפויות להיכנס לתוקף תוך 30 יום.

קראו עוד בכלכליסט

התקנות החדשות מבהירות גם אילו מכוניות יהיה אפשר לזמן לבדיקה שתוריד אותן מהכביש. לפי משרד התחבורה, מדובר במכוניות שעברו טסט במכון רישוי מפוקפק, או לסירוגין "טופלו במוסך לא מורשה".

מוסך. ארכיון, צילום: עמית שעל מוסך. ארכיון | צילום: עמית שעל מוסך. ארכיון, צילום: עמית שעל

כאשר ברשות הרישוי יתעורר חשד כי רכב כזה נוסע בכבישי ישראל, בעל הרכב יהיה חייב להביא אותו לתחנת בדיקה. אם בעל הרכב לא יביא את הרכב תוך 15 ימים לתחנת הבדיקה - רישיון הרכב יוקפא באופן אוטומטי.

משרד התחבורה לא מפרט כיצד יוכלו אנשי משרד התחבורה לדעת איזה רכב לא טופל במוסך מורשה, שהרי מוסכים לא מורשים אינם ממהרים לדווח על פעולותיהם. כלומר, בפועל, כל בעל רכב בישראל יכול למעשה לקבל מכתב ממשרד הרישוי שמצהיר כי לגבי הרכב שלו התעורר חשד - למשל על סמך הלשנה - והוא יכול להסדיר את הנושא באמצעות בדיקה תוך 15 ימים.

חשוב לציין שמשרד התחבורה כלל אינו מדגיש מי יהיו בעלי הסמכות לזמן את הנהגים לבדיקת מכוניתם, ועל סמך מה יוחלט האם אכן לזמן את הנהגים. כלומר, משרד התחבורה רק מציין כי רשות הרישוי תהיה אחראית לזימונם של הנהגים הסוררים. המשמעות במצב כזה עשויה להיות שכל נהג בישראל עלול למצוא עצמו "בחזקת חשוד".

תגיות