אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיכאל רצון מתכוון לגייס 60 מיליון שקל באג"ח לחברת הנדל"ן אב-גד צילום: עמית שעל

מיכאל רצון מתכוון לגייס 60 מיליון שקל באג"ח לחברת הנדל"ן אב-גד

החברה היא בבעלות משפחתו של סגן השר והח"כ לשעבר ועוסקת בייזום ובהקמת דיור למגורים, בדגש על תחום ההתחדשות העירונית; את גיוס החוב מובילה חברת פועלים אי.בי.אי

17.12.2020, 22:14 | חזי שטרנליכט

סגן השר והח"כ לשעבר מיכאל רצון (ליכוד) מתכוון לגייס 60 מיליון שקל באג"ח באמצעות חברת הנדל"ן אב-גד. החברה היא בבעלות משפחת רצון ועוסקת בייזום ובהקמת דיור למגורים. לחברה מעל ל-2,700 יחידות דיור בביצוע ובתכנון, מתוכן כ-210 דירות בהקמה או שנמצאות לקראת התחלת ביצוע.

קראו עוד בכלכליסט

אב-גד מקיימת בימים אלו רוד שואו בשוק ההון. בכוונתה לגייס אג"ח לא מדורגות במח"מ של 2.8 שנים. החברה תציע שעבודים מעודפי רווחים של שמונה פרויקטי תמ"א או פינוי בינוי. היקף העודפים מוערך בין 87 ל-90 מיליון שקל. את גיוס החוב מובילה חברת פועלים אי.בי.אי.

מיכאל רצון, צילום: עמית שעל מיכאל רצון | צילום: עמית שעל מיכאל רצון, צילום: עמית שעל

רצון ייסד את חברת אב-גד והוא משמש כיו"ר הדירקטוריון שלה. מנכ"ל החברה הוא בנו, עו"ד ראם רצון. אב-גד מתמחה בתחום ההתחדשות העירונית ובעברה קידמה פרויקט פינוי-בינוי גדול בהיקף של כ-800 יח"ד בראש העין, אשר מתוכו בנתה כ-400 יח"ד. כיום, החברה מעורבת ב-13 פרויקטים בהקמה או לקראת ביצוע. הרווח הגולמי הצפוי מהפרויקטים של החברה נאמד בכ-78.5 מיליון שקל.

בעלי המניות העיקריים בחברה הם עו"ד ראם רצון המחזיק ב-85% מהון המניות שלה ועמית גלר המשמש כסמנכ"ל פיתוח עסקי ומחזיק ביתרת המניות. באב-גד מועסקים עוד בני משפחה ממשפחת רצון. בהם עודד רצון המשמש כמהנדס החברה ומנכ"ל אב-גד הנדסה אזרחית, והוא אחיו של המנכ"ל ובנו של היו"ר.

תנאי העסקתו של היו"ר מיכאל רצון אמורים להשתדרג בקרוב. ב-26 בנובמבר האחרון אישר הדירקטוריון כי שכר היו"ר יעלה מ-54 אלף שקל בחודש ל-90 אלף שקל בחודש. כמו כן יהיה זכאי לבונוס של 2% מהרווח השנתי, בתנאי שהרווח לפני מס יהיה לא פחות מ-4 מיליון שקל. גם תנאיו של המנכ"ל, ראם רצון ישודרגו. משכר של 23 אלף שקל בחודש הוא יזנק ל-45 אלף שקל בחודש. המנכ"ל יהיה זכאי לבונוס של 1% מהרווח השנתי ובתנאי שיעקוף רף של 4 מיליון שקל. ההסכם נקבע לחמש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות