אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין ממשיך לשבור שיאים: חצה את הרף של 25 אלף דולר צילום: רויטרס

הביטקוין ממשיך לשבור שיאים: חצה את הרף של 25 אלף דולר

חג מולד שמח למטבע הקריפטוגרפי שנסחר תמורת 25.7 אלף דולר; רק לפני שבוע וחצי חצה הביטקוין את רף ה-20 אלף דולר. גולדמן זאקס: "הביטקוין הפך לאיום משמעותי על הזהב"

26.12.2020, 20:54 | שירות כלכליסט
הביטקוין ממשיך לשבור שיאים, ולאחר שרק לפני שבוע וחצי הוא חצה את רף ה-20 אלף דולר, נסחר היום המטבע תמורת 25.7 אלף דולר (לפי נתוני אתר Coindesk). המשקיעים במטבע חוגגים חג מולד שמח במיוחד ומאחלים זה לזה ברשתות החברתיות: "Happy Bitmas" (מעין משחק מילים על הברכה מרי כריסמס הנהוגה בחג המולד).  

קראו עוד בכלכליסט

שווי השוק הנוכחי של הביטקוין עומד על כ-477 מיליארד דולר, בעוד זה של הזהב עומד על כ-10 טריליון דולר. על פי אתר המסחר בביטקוין Blockchain.com, חלה עלייה של יותר מ-40% במספר המשתמשים שפתחו "ארנק דיגיטלי" בבורסת הקריפטו שלה. 

ביטקוין, צילום: גטי ביטקוין | צילום: גטי ביטקוין, צילום: גטי

על פי גריק הילמן, ראש תחום המחקר ב-Blockchain.com, שווי השוק של הביטקוין עשוי להגיע לטריליון דולר כבר במהלך 2021. אפילו בגולדמן זאקס לוקחים ברצינות את המטבע הקריפטוגרפי, וציינו שהוא מהווה איום הולך וגובר על זהב כאמצעי גידור.

כאשר חצה הביטקוין את רף ה-20 אלף דולר אמר מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, כי "ערך הביטקוין משקף את האפשרויות הגלומות בו ובכלכלה שאותה הוא מייצג, וגם את השימושים בו. עם זאת, דווקא עכשיו צריך לומר - שער הביטקוין משתנה במהירות, ואי אפשר לחזות אותו בטווח הקצר. העובדה שהשער הכפיל את עצמו בלמעלה מפי חמש מהשער שבו היה רק במרץ השנה היא מרשימה, אבל עליות שכאלה יכולות להתחלף במהירות בירידות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות