אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטו השתחררה מהערבות לביכורי השדה דרום צילום: אמית גזית

נטו השתחררה מהערבות לביכורי השדה דרום

חצי שנה אחרי שנטו מכרה את אחזקותיה בסיטונאית הפירות והירקות לאחים אילן וששי שבע, היא השתחחרה מהערבויות לחברה; זאת בתמורה להסכמתה של נטו להפריד את המרכז הלוגיסטי מפעילות חברת הירקות, כך שהאחים יוכלו לרשום אותו כנכס פרטי

27.12.2020, 15:05 | נורית קדוש

נטו אחזקות השתחררה מערבויותיה לסיטונאית הפירות והירקות ביכורי שדה דרום, כחצי שנה אחרי שמכרה את אחזקותיה (50%) בחברה לשותפיה האחים אילן וששי שבע.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה השתחררה מהערבויות בתמורה להסכמתה לבקשת האחים שבע, להפריד את המרכז הלוגיסיטי מפעילות חברת הירקות. באופן זה, יוכלו האחים לרשום את המרכז הלוגיסטי כנכס פרטי ולשעבד אותו לטובת אשראי שיקבלו מהבנקים.  

המרכז הלוגיסטי של ביכורי השדה דרום, צילום: אמיתי גזית המרכז הלוגיסטי של ביכורי השדה דרום | צילום: אמיתי גזית המרכז הלוגיסטי של ביכורי השדה דרום, צילום: אמיתי גזית

במסגרת העסקה נקבע כי התשלום על חלקה בביכורי השדה דרום יועבר לנטו אחזקות שבשליטת משפחת עזרא ובניהולו של עמי גולדין, בהמחאות בפריסה לשלוש שנים. את ההמחאות עבור השנתיים הראשונות פדתה נטו אחזקות. ביחס להמחאות לשנה השלישית, נקבע כי אם תונפק חברת ביכורי השדה, יועבר לנטו התשלום במזומן, ואם לא - תפדה נטו אחזקות את ההמחאות.

העסקה כללה עוד ערבות של נטו אחזקות לביכורי השדה דרום בגובה 100 מיליון שקל. אלא שכשניסו האחים שבע להנפיק את ביכורי השדה לפני כשנה, הם התקשו לקבל את השווי שביקשו והקפיאו את המהלך. לפי הערכות, האחים שבע מצאו כי הנכס בו ממוקם המרכז הלוגיסטי לא תומחר הנכון על ידי המשקיעים וביקשו להפרידו מהחברה. לטובת כך, נדרשה הסכמת נטו אחזקות, שעשתה זאת כנגד תיקון הסכם המכירה, באופן שמשחרר אותה מהערבות שנתנה לחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות