אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר התעשייה האווירית, הראל לוקר, פורש מתפקידו צילום: עמית שעל

יו"ר התעשייה האווירית, הראל לוקר, פורש מתפקידו

לוקר, שמונה לפני שלוש שנים, פורש במפתיע, במהלך שעשוי להשפיע על הנפקת תע"א הצפויה באביב. לוקר התחיל בשבוע שעבר לכהן כיו"ר פז, ולאחר ישיבת הדירקטוריון הראשונה הודיע שיסיים את תפקידו כיו"ר תע"א

07.01.2021, 15:22 | אודי עציון

יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, הראל לוקר, הודיע היום (ה') על כוונתו לסיים את תפקידו בעוד 3 חודשים. לוקר התחיל בשבוע שעבר לכהן כיו"ר פז, ולאחר ישיבת הדירקטוריון הראשונה הודיע שיסיים את תפקידו כיו"ר תע"א. לפני שנה האריכה רשות החברות את כהונתו בשנה אחת, עד לאוגוסט הקרוב, ולא הייתה ודאות שכהונתו תוארך שוב.

קראו עוד בכלכליסט

לוקר, שמונה ב-2017, נבחר לאחרונה ליו"ר פז, אך אמר שיכהן בשני התפקידים במקביל.

לאחרונה אושרה הנפקת 25% ממניות החברה בבורסה בתל אביב, מהלך אסטרטגי שקידם בשלוש השנים האחרונות.

התעשייה האווירית היא החברה התעשייתית, הביטחונית והטכנולוגית הגדולה בישראל. הכנסותיה עומדות על כ-4.1 מיליארד דולר בשנה וצבר ההזמנות שלה עומד על כ-13 מיליארד דולר.

הראל לוקר יו"ר התעשייה האווירית. פורש, צילום: עמית שעל הראל לוקר יו"ר התעשייה האווירית. פורש | צילום: עמית שעל הראל לוקר יו"ר התעשייה האווירית. פורש, צילום: עמית שעל

בתקופת כהונתו של לוקר, עברה החברה מהפך עסקי וארגוני משמעותי. החברה חטיבות כלי הטיס הצבאיים, האזרחיים וחטיבת האחזקה בדק אוחדו לחטיבה אחת, חטיבת התעופה, והחברה הציגה לאורך שנתיים רצופות רווחי שיא, הגבוהים מאז הקמתה.

הראל לוקר מסר: "אני מסכם את כהונתי בתחושת סיפוק וגאווה גדולים. בשנים האחרונות הובילו הדירקטוריון וההנהלה מהפך עסקי וארגוני עצום שכלל מהלכי התייעלות, ובנייה ויישום דקדקניים של חזון ואסטרטגיה חדשים ומוטי עסקים. בזכות מהלכים אלה, היגיעה החברה להישגים עסקיים, טכנולוגיים ובטחונים יוצאי דופן, הטובים מיום הקמתה. החברה רשמה רווחיות שיא בשנת 2019, ועל אף משבר הקורונה, הגיעה לתוצאות שיא כספיות גם בשנת 2020".

מרשות החברות נמסר, "יו"ר החברה, בשיתוף פעולה הדוק עם הרשות, הוביל בשנים האחרונות את החברה לשיפור משמעותי בתוצאות העסקיות, כמו גם בתרבות הארגונית ובמיצוב החברה. בעבודה משותפת עם הרשות סייע להובלת מהלך ההנפקה של החברה שקיבל את אישורה של ועדת שרים לענייני הפרטה. לאחרונה, התמנה כיו״ר חברה ציבורית משמעותית נוספת, ואנחנו מאחלים לו ולחברה הצלחה רבה במילוי תפקידו החדש, כמו גם בסיום הליכי ההפרטה עד עזיבתו".

  

תגיות