אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוקספייס בוחנת הנפקה בוול סטריט דרך מיזוג - לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר צילום: MobiHealthNews

טוקספייס בוחנת הנפקה בוול סטריט דרך מיזוג - לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר

החברה הוקמה ע"י הזוג הישראלי אורן ורוני פרנק ומציעה שירותים פסיכולוגים באמצעים מקוונים דרך אפליקציה; בוחנת מיזוג עם חברת צ'ק פתוח בשם האדסון שנסחרת בניו יורק; לפי דיווח בבלומברג, המהלך יאפשר לטוקספייס לגייס 200 מיליון דולר; הקורונה, שהותירה רבים בבית תחת מעמסה נפשית, הגבירה את הביקושים לשירותי החברה

12.01.2021, 12:59 | חזי שטרנליכט

חברת טוקספייס (Talkspace) בוחנת מהלך להפיכתה לחברה ציבורית דרך מיזוג לתוך חברת צ'ק פתוח (SPAC) בשם האדסון, שהקים בנקאי בכיר מוול סטריט, כך מאשרים ל"כלכליסט" גורמים המקורבים לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

טוקספייס, שהוקמה על ידי בני הזוג הישראליים אורן ורוני פרנק, מציעה שירותים של פסיכולוגים באמצעים מקוונים דרך אתר אינטרנט ואפליקציה. החברה מקשרת בין הגולשים לפסיכולוגים ואף מציעה טכנולוגיה מתקדמת שמנתחת שינויים בדפוס השיחה של המטופלים.

בני הזוג שייסדו את טוקספייס, מימין - רוני ואורן פרנק, צילום: talkspace בני הזוג שייסדו את טוקספייס, מימין - רוני ואורן פרנק | צילום: talkspace בני הזוג שייסדו את טוקספייס, מימין - רוני ואורן פרנק, צילום: talkspace

לפי דיווח של בלומברג, טוקספייס בוחנת צעד שימזג אותה לתוך SPAC בשם האדסון אקזקיוטיב אינווסטמנט קורפ (הסימול בבורסת הנאסד"ק: HEC). המהלך יאפשר לטוקספייס לגייס 200 מיליון דולרים ולגוף הממוזג צפוי להיגזר שווי של 1.5 מיליארד דולרים. במאי 2019 ביצעה טוקסיפייס גיוס רביעי במספר - של 50 מיליון דולר שהשלים את סך הגיוסים עד לאותה נקודה ל-106 מיליון דולר.

ה-SPAC הוא ראשית תיבות של חברה מיוחדת למטרות רכישה. מדובר בחברה ציבורית שמגייסת כסף מתוך מטרה להשקיע אותו ברכישה של פעילות קיימת או חברות אחרות. את חברת האדסון הקים והנפיק דאג ברונשטיין, אחד מהבנקאים הבכירים ביותר בוול סטריט ומי שכיהן כסמנכ"ל הכספים של ג'יי.פי מורגן. ברונשטיין הקים את הגוף המיוחד שתכליתו לקבל כספי משקיעים לצורך ביצוע השקעות, ביוני 2020, אז גייס עבורו 414 מיליון דולר.

בשעה האחרונה מזנקת מניית האדסון ב-9.9% בשלב המסחר המוקדם בוול סטריט. למרות שהחברה כאמור השלימה את הגיוס בקיץ האחרון, המניה שלה כבר הספיקה לטפס ושווי השוק שלה עומד על 583 מיליון דולר, עוד טרם הזינוק הצפוי היום במניה.

טוקספייס, שהוקמה ב-2012, זוכה כיום לפריחה עצומה, כך לפי ההערכות - שכן מדובר בגוף פרטי שנתוני ביצועיו העסקיים לא מדווחים. מגיפת הקורונה הגבירה את הביקושים לשירותי החברה שכן הציבור בבית מצד אחד, ובלא מעט מקרים תחת לחץ נפשי גובר מהצד השני.

באתר ובאפלקיציה מוצעים שירותיהם של אלפי פסיכולוגים ובין המטופלים הבולטים נמצאים השחיין האולימפי מייקל פלפס והזמרת דמי לובאטו, שאף הוכרזה בספטמבר האחרון כ-Mental Health Spokesperson של החברה (דוברת). בין הגופים שהשקיעו עד כה בטוקספייס נמצאות הקרנות רבולושן גרות', ספארק קפיטל, קומרה קפיטל, נורווסט ונצ'ר פרטנרס וקומפאונד ונצ'רס.

תגובת טוקספייס טרם נתקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות