אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטנגו משקיעה 5.7 מיליון דולר בסטארט-אפ של מפקד תלפיות לשעבר צילום: סדריק בטש

פיטנגו משקיעה 5.7 מיליון דולר בסטארט-אפ של מפקד תלפיות לשעבר

סווים הוקמה ב-2019 על ידי תום אחי דרור, עומר רוזנבוים, גילעד נבות ואורן טולדנו כמענה לאחד מצווארי הבקבוק היקרים והנפוצים של צוותי פיתוח - שיתוף מידע על קוד מקור. החברה מונה כ-12 עובדים בניו יורק ובתל אביב וכעת מגייסת עובדים נוספים בתחומי הפיתוח והמוצר

14.01.2021, 15:00 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית סווים (Swimm) גייסה 5.7 מיליון דולר בסבב סיד בהובלת קרן פיטנגו פירסט. החברה הוקמה בסוף 2019 על ידי תום אחי דרור, מפקד תלפיות לשעבר, אורן טולדנו, לשעבר מייסד ומנכ״ל ITC, חברה להכשרת סייבר ודאטה-סיינס, גילעד נבות ממייסדי IM Creator ועומר רוזנבוים סגן מפקד קורס אר״ם לשעבר ומייסד Check Point Security Academy. החברה מונה כיום 12 עובדים בניו יורק ובתל אביב, וכעת מגייסת עובדים נוספים בתחומי הפיתוח והמוצר.

קראו עוד בכלכליסט

משקיעים נוספים בגיוס כוללים את טאו ונצ׳רס (TAU Ventures), אקסון ונצ׳רס, Fundfire ומספר אנג׳לים, ביניהם מייסדים בחברות טכנולוגיות מובילות כמו Snyk ו-Orca.

סווים הוקמה כמענה לאחד מצווארי הבקבוק היקרים והנפוצים של צוותי פיתוח - שיתוף מידע על קוד מקור. כל מאגר קוד הוא ייחודי ודינאמי, דבר המקשה על מפתחים להתמצא בו. שיתוף ידע על קוד החברה הוא הבסיס לעבודת הפיתוח, אך חברות רבות מתקשות בשימור ידע והעברתו בצמתים מרכזיות ויקרות כמו בעת עבודה מרחוק, חפיפה, הדרכה ומעבר בין צוותים. מדובר בבעיה משותפת גם למפתחים מנוסים וגם למפתחים חדשים ובחברות רבות הבעיה מועצמת עקב התחלופה הגבוהה של מפתחים או שימור ידע באופן ריכוזי.

מייסדי סווים. מימין: עומר רוזנבוים, תום אחי דרור, גילעד נבות ואורן טולדנו, צילום: סדריק בטש מייסדי סווים. מימין: עומר רוזנבוים, תום אחי דרור, גילעד נבות ואורן טולדנו | צילום: סדריק בטש מייסדי סווים. מימין: עומר רוזנבוים, תום אחי דרור, גילעד נבות ואורן טולדנו, צילום: סדריק בטש

אורן טולדנו, מייסד שותף ומנכ"ל סווים מסר: "בתפקידנו הקודמים זיהינו כי ישנן חברות רבות בהן מתבזבזים משאבים עצומים בגלל הזמן שלוקח לחפוף מפתחים חדשים. הגישה ברוב החברות היא לזרוק את המפתחים למים ולראות אם יטבעו או ישחו. סווים עוזרת למפתחים להכיר את הקוד במהירות ומאפשרת להם להתחיל לתרום קוד איכותי מיומם הראשון בתפקיד.

יאיר קסוטו, שותף בפיטנגו פירסט, המצטרף לדירקטוריון החברה מסר: "פיתוח תוכנה הוא הבסיס לכל חברה מודרנית. סווים מנגישה למפתחים את היכולת לייעל ולהאיץ בקלות את עבודת הפיתוח. הפלטפורמה מאפשרת תובנות מהירות והיכרות מעמיקה עם כל מאגר קוד. הדבר ניכר בכל שלבי הפיתוח - מהדרכת מפתחים חדשים, מעבר בין צוותים והטמעת Open Source. אנחנו גאים להיות חלק מהמסע של סווים למציאת פתרון חדשני לבעיה ישנה ומוכרת - איך משתפים ידע על הקוד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות