אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפאל מול ריינמטאל הגרמנית: ניסוי הירי שיכול להעניק לאחת מהן עסקת ענק בארה"ב מקור: צבא ארה"ב

רפאל מול ריינמטאל הגרמנית: ניסוי הירי שיכול להעניק לאחת מהן עסקת ענק בארה"ב

צבא ארה"ב הזמין את שתי החברות לניסוי שיקבע איזו מהן תוכל להגן טוב יותר על נגמ"שי הסטרייקר שלו מטילים. לארמי האמריקאי יש יותר מ-4,000 נגמשים כאלה בשירות

14.01.2021, 22:09 | אודי עציון

צבא ארה"ב מתכוון לקיים בהמשך השנה התמודדות ישירה בין רפאל הישראלית לריינמאטל הגרמנית, שתכלול ירי טילים חיים והדגמת היכולת של מערכות ההגנה של החברות ליירט אותן. 

קראו עוד בכלכליסט

לאמריקאים יש יותר מ-4,000 נגמ"שי סטרייקר, וכבר כמה שנים שהם מחפשים עבורם מערכת הגנה מפני טילי נ"ט. צבא ארה"ב כבר בחר במערכת אמריקאית עבור הנגמ"שים לאור האיום הגובר כיום על כלי רכב משוריינים, אך ביטל את רכישתה לאחר שלא עמדה בדרישות בניסויים שנערכו לה. 

נגמ"ש סטרייקר, מקור: צבא ארה"ב נגמ"ש סטרייקר | מקור: צבא ארה"ב נגמ"ש סטרייקר, מקור: צבא ארה"ב

האמריקאים בחרו כבר בשתי מערכות הגנה ישראליות עבור שתי פלטפורמות מרכזיות אחרות שלהם. רפאל ושותפתה האמריקאית ליאונרדו DRS סיימה באחרונה לספק 400 יחידות של מערכת "מעיל רוח" עבור טנקי המערכה מדגם אבראמס, בעסקה בשווי של כחצי מיליארד דולר, שצפויה לה עסקת המשך.

מנגד נבחרה מערכת "חץ דורבן" של אלביט, שפותחה במקור בידי תעש, עבור נגמשי הבראדלי הכבדים, בעסקה בשווי 200 מיליון דולר, שנדחתה וטרם מומשה. לדברי האמריקאים קשיי תקציב דחו את ההצטיידות, וההסכם עדיין בתוקף.

עבור הסטרייקר יש צורך במערכת קלה יותר במשקלה ובצריכת האנרגיה שלה, ורפאל דיווחה כי פיתחה גרסה קלה למעיל רוח. גם ריינמטאל הודיעה כי פיתחה מערכת דומה. עם זאת, בניגוד למעיל רוח שהוכרזה מבצעית בטנקי המרכבה סימן 4 של צה"ל מאז 2011, ונמכרה כאמור גם לצבא ארה"ב, הגרמנים טרם חשפו לקוחות שרכשו את המערכת שלהם. רק לרוסים יש מערכת דומה, שמטעמים ברורים אינה רלוונטית להצטיידות אמריקאית. מערכת חץ דורבן נבחרה בידי משרד הביטחון להגן על נגמשי האיתן החדשים, ועל נגמשי הדי-9 של צה"ל.

האתר האמריקאי "ברייקינג דיפנס" דיווח כי בהתמודדות לא יותקנו המערכות על נגמשים אמיתיים, אלא על מטרות מיוחדות שייבנו כדי שאפשר יהיה לבחון את הפגיעות בהן מרסיסים ושברי מיירטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות