אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג בוחנת השקעה של 17 מיליארד דולר בהקמת מפעל שבבים בארה״ב צילום: רויטרס

סמסונג בוחנת השקעה של 17 מיליארד דולר בהקמת מפעל שבבים בארה״ב

התכנית של סמסונג מתגבשת על רקע הנכונות האמריקאית להשקיע מיליארדי דולרים בהרחבת ייצור השבבים במדינה והפחתת התלות בטייוואן, סין ודרום קוריאה

25.01.2021, 11:47 | חדשות חוץ
סמסונג שוקלת להשקיע 17 מיליארד דולר לבניית מפעל לייצור שבבים באריזונה, טקסס או ניו יורק, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".  

קראו עוד בכלכליסט

על פי מסמכים ודברי מקורבים לעיתון, בחברה בוחנים שני אתרים ליד פיניקס, שני אתרים בסמוך לטקסס ומטה תעשייתי רחב היקף במחוז ג'נסי במערב ניו יורק. מסמסונג לא נמסרה תגובה לפרסום.

התכנית של סמסונג מתגבשת לנוכח הנכונות האמריקאית להשקיע מיליארדי דולרים לעזור למדינה להרחיב את ייצור השבבים בשטחה ולהפחית את התלות בטייוואן, סין ודרום קוריאה. התמריצים החדשים נכללו בחוק אישור ההגנה הלאומי (National Defense Authorization Act) שעבר בינואר, ויהיו בהכרח גבוהים יותר מאלו שסמסונג תוכל לקבל במדינות אחרות.

לפי התכתבויות שפורסמה בין סמסונג לראש עריית גודייר באריזונה (אחד המקומות הנשקלים להקמת מפעל השבבים) המפעל יספק כ-1,900 מקומות עבודה חדשים כשסמסונג שואפת שהוא יחל בפעילותו כבר באוקטובר 2022.

מפעל סמסונג בסין , צילום: רויטרס מפעל סמסונג בסין | צילום: רויטרס מפעל סמסונג בסין , צילום: רויטרס

סמסונג כבר הקימה מתקנים לייצור שבבים באוסטין עוד בשנות ה-90 ועם השנים הרחיבה את פעילותם. החברה אף רכשה בשנה שעברה קרקע נוספת ליד המתחם הקיים שלה.

בשנה שעברה הודיעה יריבתה של סמסונג, TSMC מטייוואן כי גם היא מתכוונת לבנות מפעל צפונית לפיניקס ובחודש שעבר רכשה החברה את הקרקע המיועדת ב-12 מיליון דולר.

בדרך כלל ארה"ב לא נוהגת להציע סיוע פדרלי למפעלי שבבים, אך מגפת הקורונה הדגישה כיצד שיבושים בשרשרת האספקה העולמית יכולים לפגוע במעבר של רכיבים מרכזיים המיועדים לייצור טכנולוגיות חיוניות החל מסמארטפונים דור חמישי ועד למטוסי קרב, ולכן התעורר הצורך האמריקאי בביטול התלות במפעלים חצוניים והקמת מפעל חדש בשטחה.

לנוכח העלייה בתעשיית השבבים באסיה בעשורים האחרונים, הנתח של ארה"ב בייצור השבבים צנח סביב ה-12%, כך לפי דו"ח שפרסמה בוסטון קנסלטינג גרופ בשנה שעברה, שמסקנותיו היו כי קיים צורך בסיוע פיננסי משמעותי על מנת שהמדינה תצליח להביא לשינוי במגמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות