אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: ביתן ישראלי רשמי בתערוכת הנשק באבו דאבי צילום: אלביט מערכות

בלעדי לכלכליסט

לראשונה: ביתן ישראלי רשמי בתערוכת הנשק באבו דאבי

אגף הייצוא של משרד הביטחון יקים ביתן בתערוכת IDEX בחודש הבא, שבה יציגו גם התעשייה האווירית, אלביט ורפאל. שר הביטחון גנץ עשוי לעמוד בראש המשלחת

26.01.2021, 21:03 | אודי עציון

אגף הייצוא של משרד הביטחון (סיב"ט) יקים לראשונה ביתן רשמי בתערוכת הנשק IDEX באבו דאבי בחודש הבא. כפי שנחשף בכלכליסט, השנה ישתתפו לראשונה תעשיות ביטחוניות מישראל בתערוכה הביטחונית הגדולה במפרץ, בעקבות חתימת הסכמי השלום עם האמירויות הערביות ועם בחריין.

קראו עוד בכלכליסט

לתערוכה תצא גם משלחת ישראלית רשמית, וייתכן שבראשה יעמוד שר הביטחון בני גנץ. ראש הממשלה נתניהו אסר על נסיעת שרים למדינות המפרץ לפני שיקיים בעצמו ביקור רשמי ראשון בהן, אך הוא עשוי להמריא לאזור כמה ימים לפני פתיחת התערוכה ב-21 בפברואר, מה שיאפשר את ביקורו של גנץ. מלשכת שר הביטחון נמסר כי לא עדיין לא ידוע אם ישתתף בתערוכה.

אבו דאבי, צילום: kayak אבו דאבי | צילום: kayak אבו דאבי, צילום: kayak

בתערוכה יציגו בתצוגות נפרדות התעשייה האווירית, אלביט ורפאל, שקיבלו בשבועות האחרונים את אישור אגף הפיקוח במשרד הביטחון, אפ"י, להצגת מערכות נשק מרכזיות מתוצרתן בתערוכה. עם זאת, עדיין מתנהלים דיונים לגבי אישור הייצוא של המערכות השונות למדינות במפרץ, שמגלות עניין במערכות ישראליות בתחומי ההגנה האווירית, המל"טים ועוד.

בעבר מכרו בחשאיות לאיחוד האמירויות חברות כמו אירונאוטיקס ולוג'יק מל"טים, מערכות אבטחה ומודיעין. בגלל הרגישות בוצעו העסקאות דרך חברות זרות, ורק ישראלים נושאי דרכון זר הורשו להגיע למפרץ כדי להדריך את המקומיים. כעת אפשר יהיה לבצע עסקאות באופן ישיר, ללא מתווכים.

את ההשתתפות הישראלית בתערוכה מרכזת ISDEF מקבוצת אבנון. בשנים רגילות מגיעים לתערוכה כ-100 אלף מבקרים, ומספרם השנה יהיה נמוך יותר בגלל הקורונה. בגלל הגדרתה כעת של אבו דאבי כמדינה אדומה, יוחלט סופית רק ימים לפני התערוכה מה יהיה גודל המשלחות של התעשיות ומשרד הביטחון לתערוכה.

ממשרד הביטחון לא נמסרה תגובה.

מל"ט הרמס 900, צילום: אלביט מערכות מל"ט הרמס 900 | צילום: אלביט מערכות מל"ט הרמס 900, צילום: אלביט מערכות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות