אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוכר שלא משלם דמי שכירות בגלל הקורונה מסכן את יכולת תשלום החוב של אול-יר

שוכר שלא משלם דמי שכירות בגלל הקורונה מסכן את יכולת תשלום החוב של אול-יר

השוכר של המלון The William Vale Complex שבבעלות אול-יר הודיע לחברה שאין בכוונתו לשלם את דמי השכירות, שעומדים על 7.5 מיליון דולר לחצי שנה מראש; החברה העריכה שאם לא תממש את הערבויות מבעל השליטה, לא תוכל לשלם את החוב הקרוב למחזיקי האג"ח

01.02.2021, 13:21 | יניב רחימי

הצרות בחברת הנדל"ן האמריקאית אול-יר שבבעלות יואל גולדמן נמשכות. השוכר במלון William Vale, שאול-יר מחזיקה ב-50% ממנו, הודיע לחברה שבעקבות מגפת הקורונה אין בכוונתו לשלם את דמי השכירות.

קראו עוד בכלכליסט

מועד תשלום השכירות הקרוב חל היום (ב'), והתשלום כולל 7.5 מיליון דולר לתקופה של חצי שנה מראש. השוכר הודיע שהוא מצפה לעבוד בשיתוף פעולה עם חברת הנכס על מנת לעבור את התקופה הזאת.

במסגרת הסכם השכירות העמידו יואל גולדמן והשותף במלון ערבות לפיה הם יהיו ערבים לתשלום סכומים שיהיו חסרים בין סכום דמי השכירות בהתאם להסכם השכירות לבין סך ההכנסות של חברת תפעול הנכס.

המלון William Vale משועבד לטובת מחזיקי אגרות החוב של אול-יר (סדרה ג'). אולם אול-יר ציינה בדיווח שלה שאם לא ישולמו דמי השכירות ואם לא ימומשו הערבויות מבעל השליטה, החברה מעריכה כי לא יהיו בידיה המקורות לתשלום הקרוב (קרן וריבית) של אגרות החוב (סדרה ג').

מלון William Vale ממוקם בשכונת וויליאמסבורג, בברוקלין ניו יורק. מהדוחות האחרונים שאול-יר פרסמה ל-30 ביוני 2020 עולה שהמגבלות של מדינת ניו יורק חייבו את הפסקת הפעילות של המלון במתחם. עוד נטען בדוח של אול-יר כי "להערכת החברה היא אינה חשופה במישרין לתוצאותיו של המתחם, וזאת לאור תנאי הסכם השכירות, במסגרתו העמידו מר יואל גולדמן, בעל השליטה בחברה, ושותף החברה במלון, ערבות לטובת החברה המחזיקה בנכס".

 

יואל גולדמן בעל השליטה באול-יר יואל גולדמן בעל השליטה באול-יר יואל גולדמן בעל השליטה באול-יר

תגיות