אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט מאריכה ההסכם לתפעול כרטיסי אשראי עם בנק הפועלים צילום: עמית שעל

ישראכרט מאריכה ההסכם לתפעול כרטיסי אשראי עם בנק הפועלים

החברה מאריכה את ההסכם עד שנת 2023 ותאפשר ללקוחותיה גישה לארנק הדיגיטלי של ביט, בתמורה לגישה ללקוחות הבנק לארנק הדיגיטלי שלה

02.02.2021, 14:05 | עירית אבישר

אחרי תקופה של יחסים מתוחים, חברת כרטיסי האשראי ישראכרט מהדקת את הקשרים עם בנק הפועלים, שהיה בעבר בעל השליטה שלה. היום הודיעה חברת כרטיסי האשראי, שבניהולו של רון וקסלר, כי חתמה על הארכת הסכם התפעול לכרטיסי האשראי של הבנק. ההסכם ולפיו לפחות 40% מהכרטיסים החדשים של בנק הפועלים יתופעלו ע"י ישראכרט היה בתוקף במקור עד אוקטובר 2021, וכעת הוא הוארך עד לפברואר 2023. הארכה שכזו נותנת לישראכרט שקט תעשייתי לתקופה הקרובה מול הלקוח הכי גדול שלה.

קראו עוד בכלכליסט

מימין מנכ"ל הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, צילום: דנה קופל, עמית שעל מימין מנכ"ל הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר | צילום: דנה קופל, עמית שעל מימין מנכ"ל הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, צילום: דנה קופל, עמית שעל

בנוסף לכך חתמו הצדדים על שיתוף פעולה הדדי בתחום הארנקים הדיגיטליים. המשמעות היא שלקוחות ישראכרט יוכלו להשתמש בארנק הדיגיטלי שמתכנן בנק הפועלים להשיק - ביט, ובמקביל לקוחות בנק הפועלים יוכלו להשתמש בארנק הדיגיטלי של ישראכרט הנקרא Anypay.

בין ישראכרט ובנק הפועלים היו יחסים מתוחים בשנים האחרונות בעקבות תהליך הפרדת החברה מהבנק, והפיכתו מחברה בת של בנק הפועלים לגוף מתחרה. לאחרונה מונתה תמר יסעור ליו"ר חברת כרטיסי האשראי, והיא נחשבת לבעלת יחסים טובים עם מנכ"ל הבנק דב קוטלר, מה שייתכן ותרם לשיפור ביחסים.

בימים אלה נמצא בנק הפועלים בתהליך של הפיכת אפליקציית התשלומים ביט לארנק דיגיטלי עימו ניתן לשלם בבתי עסק. בבנק הפועלים רוצים להציע את השירות לכלל 2 מיליון לקוחות ביט, ולא רק ללקוחות הבנק. בנוסף להסכם שיתוף הפעלה עם ישראכרט, הוא גם צפוי לחתום על שיתוף פעולה עם מזרחי טפחות. באשר לשאר הגופים הפיננסים - אלו לעת עתה לא חתמו על הסכם, ולכן מתכנן הבנק להציע ללקוחותיהם כרטיס אשראי ייעודי הנקרא ביטכארד שיונפק ביחד עם כאל. רשות התחרות החליטה כי אין מקום שהיא תתערב במיזם, והכדור נמצא כעת אצל בנק ישראל, כשברקע יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי, שהודיע כי הוא מתנגד למהלך, וכי הוא דורש יתקיים בנושא דיון בועדת הכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות