אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב חידש את המגעים להסדר עם הפרקליטות צילום: אוראל כהן

לבייב חידש את המגעים להסדר עם הפרקליטות

זאת בניסיון להגיע להסדר כולל בפרשה שבה הוא חשוד בעבירות של הברחת יהלומים מרוסיה לישראל, העלמת מס ושיבוש חקירה; בעבר נכשל ניסיון שלו להגיע להסדר לפיו לא ייעצר עם הגעתו לארץ

03.02.2021, 07:28 | תומר גנון
בשעה שלב לבייב ודוד נשיא מתקוטטים ביניהם בלונדון על פרויקט נדל"ן במוסקבה, יש מי שעדיין ממתין בלוד ובירושלים כבר יותר משנתיים שאיש העסקים, שככל הידוע שוהה ברוסיה, ישוב לישראל. אלה הם חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (היאחב"ל) שבלהב 433 ואנשי מחלקת החקירות מכס ומע"מ ירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

לבייב, כך נודע לכלכליסט, חידש לאחרונה מגעים עם פרקליטות המדינה בניסיון להגיע להסדר כולל בפרשה שבה הוא חשוד בעבירות של הברחת יהלומים מרוסיה לישראל, העלמת מס ושיבוש חקירה. בעבר ניסה לבייב להגיע להסדר שבמסגרתו יגיע לחקירה במשרדי היאחב"ל בלוד, אך לא ייעצר ויוכל לצאת שוב לחו"ל, אולם ניסיון זה כשל.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

חקירת פרשת "יהלום שחור" החלה בנובמבר 2018. שניים מבניו של לבייב, זבולון ושי שמעיה, ועשרות חשודים נוספים היו מעורבים לפי המשטרה בהברחת יהלומים מרוסיה לישראל, ומישראל לרוסיה, בהיקף של 300 מיליון דולר. ההברחות בוצעו, על פי החשד, עבור חברת LLD של לבייב, בשנים 2018-2010, על ידי רשת של בלדרים שנשאו אותם על גופם בשיטות שהמשטרה הגדירה כ"התנהלות של ארגון פשע".

בסמוך לפתיחת החקירה הקפיאה המשטרה נכסים בשווי של למעלה מ־100 מיליון שקל ללבייב ובני משפחתו. בין היתר, הוטלו עיקולים על בתים וקרקעות בהיקף של כ־40 דונם בסביון לבדה. בנוסף נתפסו 101 מארזי יהלומים והוקפאו כספים בחשבונות בנק בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות