אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הולנד הזמינה מאלביט מערכות "חץ דורבן" ב-82 מיליון דולר צילום: אלביט מערכות

נחשף בכלכליסט

הולנד הזמינה מאלביט מערכות "חץ דורבן" ב-82 מיליון דולר

צבא הולנד יהיה הלקוח הזר הראשון שרוכש את המערכת עבור הנגמ"שים השלו. ההזמנה צפויה להוביל לרכישות נוספות של מדינות נאט"ו

07.02.2021, 11:03 | אודי עציון

שנתיים אחרי שבחר במערכת ההגנה האקטיבית לרכב משוריין של אלביט,'חץ דורבן', הזמין צבא הולנד מערכות ראשונות ב-82 מיליון דולר. החוזה יבוצע באמצעות BAE.

קראו עוד בכלכליסט

הולנד תתקין את המערכת על נגמשי CV90 והעסקה כוללת גם כוונות אלקטרו אופטיות למפקד הכלי, ותבוצע במהלך ארבע וחצי השנים הקרובות. הנגמ"ש נרכש בידי מדינות נוספות בנאט"ו, וההזמנה ההולנדית והאינטגרציה של המערכת אליו צפויה להוביל להזמנות נוספות מחברות בברית הצפון אטלנטית. הולנד צפויה להזמין מערכות נוספות בהמשך.

'חץ דורבן' פותחה בידי תעש, והיתה אחת הסיבות שהביאו לרכישתה בידי אלביט. המערכת, שמקבילה ל'מעיל רוח' של רפאל, נרכשה עד היום בידי צה"ל, עבור נגמשי האיתן החדשים ודחפורי הדי-9 של חיל ההנדסה, בעסקה בשווי של כ-31 מיליון דולר. צבא ארה"ב בחר כבר לפני שנתיים ב'חץ דורבן' להגנת נגמ"שי הבראדלי שלו, אך טרם ביצע הזמנה.

חץ דורבן, צילום: אלביט מערכות חץ דורבן | צילום: אלביט מערכות חץ דורבן, צילום: אלביט מערכות

בתוך כך הודיעה אלביט על זכייה בחוזה בסך 46 מיליון דולר לאספקת נגמ"שים למדינה באסיה-פסיפיק. אלביט תספק נגמ"שי 6x6 מתוצרת איווקו ברזיל, אותם תשביח באמצעות התקנת צריח מתוצרתה, מערכות אלקטרוניות לנהיגה ולייצוב, בקרת אש, ניהול, רדיו תוכנה אי לינקס, כוונות תותחן ומפקד וכן מערכות תומכות חיים. העסקה תבוצע במשך שלוש שנים.

העסקה אמורה לחזק את מעמדה של אלביט בברזיל, וכספקית מקומות עבודה. יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל יבשה ותעש באלביט מערכות, מסר: "אנו שבעי רצון משיתוף הפעולה המתמשך שלנו עם איווקו ובפרט מהיכולת שלנו לתרום למאמצי הייצוא של התעשייה הביטחונית הברזילאית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות