אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק הבינלאומי נכנס לתחום הארנקים הדיגיטליים - משיק את פיבי פיי צילום: עמית שעל

הבנק הבינלאומי נכנס לתחום הארנקים הדיגיטליים - משיק את פיבי פיי

החלטת הבנק לפתח ארנק דיגיטלי אינה טריוויאלית, לאור העובדה כי מסתמן ששוק זה יישלט ע"י שחקנים גדולים. הארנק הדיגיטלי של הבינלאומי מושק כשירות ייעודי ללקוחות הבנק, ולא מהווה מנוע צמיחה לגיוס לקוחות

16.02.2021, 11:38 | עירית אבישר

מהפיכת הארנקים הדיגיטליים נמשכת: היום הודיע הבנק הבינלאומי כי גם הוא מתכוון להשיק ארנק דיגיטלי ללקוחותיו, כך שהם יוכלו לשלם עם הטלפון הנייד בבתי עסק. הארנק ייקרא פיבי פיי, הוא יוטמע בתוך האפליקצייה של הבנק וניתן יהיה להפעילו במכשירי אנדרואיד.

קראו עוד בכלכליסט

בבינלאומי, בניהולה של סמדר ברבר צדיק, מציינים כי בשלב זה הארנק יתמוך בכרטיסים מסוג ויזה ובהמשך יתמוך גם בכרטיסי מאסטרקארד, וכי הוא יהיה פתוח ללקוחות הבינלאומי, אוצר החייל, יובנק ובנק פאג"י.

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: אוראל כהן סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: אוראל כהן סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: אוראל כהן

המהלך של הבינלאומי לפתח ארנק דיגיטלי משל עצמו אינו טריוויאלי. שוק הארנקים הדיגיטליים מסתמן כשוק של שחקנים גדולים: בנק הפועלים משיק בימים אלה ארנק דיגיטלי באמצעות אפליקציית התשלומים הגדולה שלו ביט, רשת שופרסל חברה לדיסקונט והן מתכוונות להשיק ארנק דיגיטלי על בסיס אפליקציית התשלומים פייבוקס, ואפל צפויה להיכנס בקרוב לישראל עם שירות התשלומים אפל פיי, ולפי הערכות שחקנים גדולים נוספים כמו גוגל ייכנסו לפעילות הזו בישראל.

היווצרותם של שחקנים גדולים בשוק התשלומים מהווה אתגר לגופים בינוניים בגודלם כמו הבינלאומי. מזרחי טפחות למשל, החליט שלא לפתח ארנק דיגיטלי משלו, ובמקום זה הוא צפוי לחתום על שיתוף פעולה עם ביט של בנק הפועלים, כך שהאפליקצייה תכבד את כרטיסי האשראי של מזרחי טפחות. בבינלאומי העדיפו שלא לבצע שיתוף פעולה (הכרוך בחלוקה בהכנסות עם מפעיל הארנק), והחליטו לפתח ארנק משל עצמם.

נציין כי בדומה לבנק לאומי, שהשיק גם כן ארנק דיגיטלי, הארנק הדיגיטלי של הבינלאומי מושק כשירות ייעודי ללקוחות הבנק, ולא מהווה מנוע צמיחה לגיוס לקוחות חדשים כשם שבביט ובשופרסל ודיסקונט רואים בו.

תגיות