אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד העובדים של יינות ביתן: "דורשים התחייבות שהעברת הבעלות לא תפגע בזכויות" צילום: צביקה טישלר

ועד העובדים של יינות ביתן: "דורשים התחייבות שהעברת הבעלות לא תפגע בזכויות"

לאחר סאגת המכירה של יינות ביתן שטרם התבררה, והחרפת הוויכוח בין ביתן לרודב ואנשיהם, שלחו ההסתדרות והוועד בשם 5,000 עובדי הרשת מכתב להנהלה: "רודב הבטיח שהחברה הרוכשת לא תפגע בהסכם הקיבוצי. המלחמה תיפגע בעובדים ולא ניתן לכך יד"

25.02.2021, 16:08 | גולן חזני
ועד העובדים של יינות ביתן דורש לקבל התחייבות כי להעברת השליטה בחברה לא תתלווה פגיעה בזכויות העובדים, וההסכמים הקיבוציים החלים על תנאי עבודתם.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח ע"י ההסתדרות להנהלת הקבוצה, צויין כי עובדים רבים פנו לוועד בימים האחרונים לראות אם זכויותיהם מוגנות, והם חוששים לעתידם התעסוקתי מאחר שלא קיבלו התחייבות לאי פגיעה בהם.

זאת לאחר סאגת מכירת יינות ביתן: לאחר שהודיע נחום ביתן לשלמה רודב על הדחתו ופיזור הדירקטוריון, כדי לסכל את המכירה להפניקס, קיבל רודב החלטה לאשר את עיסקת הפניקס, והודיע לחברת הביטוח על קבלת ההצעה שלה - הזרמת 300 מיליון שקל לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל בלבד.

זאת, בניגוד לרצונו של ביתן, מה שעורר תסבוכת שככל הנראה תגיע לבית המשפט. היום החריפו הטונים בין הצדדים, כאשר הבנקים הנושים של רשת הקמעונאות מאשימים את ביתן בהפרה יסודית של הסכם המימון עמם.

אבי טולדנו, הדירקטור בחברה מטעם ביתן, מאשים את רודב בניגוד עניינים, בתאוות בצע ובהתנהלות פסולה ודורסנית, טוען שהפניקס מקיימת קשרים פסולים עם רודב וכי חברת הביטוח חיבלה וסיכלה הצעות מתחרות להצעה שלה. כלכליסט חשף חלק מהתכתובות וההאשמות של הצדדים, כולל תכתובות מייל בין טולדנו לרודב.

נחום ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

במכתב מצויין כי שלמה רודב יו"ר דירקטוריון החברה התחייב לעובדים בפגישה שנערכה לפני מספר שבועות, כי החברה שמתכננת לרכוש את השליטה ברשת לא תבצע שינויים בזכויות העובדים. ברשת מועסקים 5,000 עובדים.

יו"ר הוועד אייל אלי אמר לכלכליסט כי: "עד היום שתקנו אבל אנחנו רואים שהפרנסה של העובדים עלולה להיפגע ולא נשתוק יותר. אנחנו קוראים להנהלה, לבנקים ולחברות הביטוח להירגע מיד.

"המלחמה למעשה תיפגע בסופו של דבר בעובדים ואנו חוששים לפרנסתנו ולא ניתן יד לפגיעה הזו. הרשת מכרה סניפים לפרש מרקט ב-15-17 מיליון שקל לסניף, המיקומים שלנו הם הכי טובים ומן הראוי להתחשב בכך. המצב נפיץ ואני מציע לכולם להירגע".

שלמה רודב שלמה רודב שלמה רודב

תגיות