אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר הובלת הסחורות עלול לכווץ את יצוא הסוכר מהודו צילום: בלומברג

משבר הובלת הסחורות עלול לכווץ את יצוא הסוכר מהודו

הודו וסין, שכלכלותיהן התאוששו בקצב המהיר ביותר ממגפת הקורונה, הן המדינות המושפעות יותר מכל מהמחסור הגלובלי במכולות, המאיים להביא להעלאת מחירים גלובלית. כבר כיום, המחירים בשיא של 4 שנים

02.03.2021, 08:27 | חדשות חוץ

הודו וסין, שכלכלותיהן התאוששו בקצב המהיר ביותר ממגפת הקורונה, הן המדינות המושפעות יותר מכל מהמחסור הגלובלי במכולות.

קראו עוד בכלכליסט

יצוא הסוכר מהודו עלול להצטמק השנה ב־12% ל־5 מיליון טונות, וזאת בשל העובדה שהמחסור במכולות מאט את המסחר ומאיים להביא להעלאת מחירים גלובלית, כך אמרו גורמים בתעשייה לרויטרס. כבר עתה נמצאים המחירים בשיא של ארבע שנים.

חקלאים בהודו מובילים קנה סוכר, צילום: בלומברג חקלאים בהודו מובילים קנה סוכר | צילום: בלומברג חקלאים בהודו מובילים קנה סוכר, צילום: בלומברג

היצוא המצטמק של הודו, יצרנית הסוכר השנייה בגודלה בעולם, במיוחד במחצית הראשונה של 2021, עשוי גם לאפשר למתחרה הגדולה שלה, ברזיל, להגדיל את המשלוחים במחצית השנייה, אז מתבצע עיקר היצוא ההודי.

"חתמנו על חוזי יצוא של כ־3 מיליון טונות, אך הצלחנו לשלוח רק כמיליון טונות", אמר פרקאש נאיקנווארה, מנהל הפדרציה הלאומית של מפעלי הסוכר השיתופיים בהודו. "יצואני סחורות הודים לא מצליחים למצוא מכולות ושטחים פנויים בספינות וזאת אפילו במחירים גבוהים", העיד רהיל שייק, מנכ"ל חברת מאיר קומודיטיס אינדיה.

יצרניות הסוכר הגדולות בעולם יצרניות הסוכר הגדולות בעולם יצרניות הסוכר הגדולות בעולם

לפי הערכות, הודו ייצאה כ־300 אלף טונות סוכר בינואר 2021 לעומת היקף של יותר מ־700 אלף טונות בחודש המקביל אשתקד. כדי להתמודד עם המשבר, סין הגדילה את קצב ייצור המכולות, בעוד הודו שוקלת להתחיל לייצרן גם כן.

תגיות