אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר היפני שטס לירח מחפש שמונה שותפים צילום: איי אף פי

המיליארדר היפני שטס לירח מחפש שמונה שותפים

יוסאקו מאזאווה אמור לטוס לירח בחללית של ספייס X ב-2023; לדבריו, "אני רוצה שאנשים מכל הרקעים יצטרפו"

03.03.2021, 09:36 | חדשות חוץ

המיליארדר היפני יוסאקו מָאֶזאווה (Yusaku Maezawa) הזמין 8 אנשים מהציבור להצטרף אליו לטיסה לירח בחללית של ספייס X של אלון מאסק.

קראו עוד בכלכליסט

"אני רוצה שאנשים מכל הרקעים יצטרפו", אמר מָאֶזאווה בסרטון שהעלה לטוויטר, בו הוא גם שיתף לינק לטופס הגשת המועמדות. הוא אמר שהוא ישלם על כל המסע, כך שאלה שיצטרפו יטוסו בחינם.

יוסאקו מָאֶזאווה, צילום: איי אף פי יוסאקו מָאֶזאווה | צילום: איי אף פי יוסאקו מָאֶזאווה, צילום: איי אף פי

המשימה הקרויה dearMoon, אמורה לצאת לדרך ב-2023. המועמדים צריכים לעמוד בשני תנאי סף: עליהם לקדם "כל פעילות/עיסוק בהם הם לוקחים חלק כדי לעזור לאנשים אחרים ולחברה בכלל בדרך כלשהי, ולהיות מוכנים לתמוך באנשי הצוות האחרים שחולקים איתם את השאיפות האלה", אמר. "קניתי את כל המושבים, כך שזו תהיה נסיעה פרטית".

מָאֶזאווה, טייקון הלבשה ואספן אמנות, אמר בעבר שהוא מתכנן להזמין "אמנים" למסע על מעבורת הסטארשיפ, אך הפרויקט העדכני ייתן "לאנשים מכל העולם את הסיכוי להצטרף למסע".

אשתקד יצא מָאֶזאווה לחיפוש דוקומנטרי אחר בת זוג חדשה שתצטרף אליו למסע, לפני שביטל אותו עקב "רגשות מעורבים". ב-2018 סומן כנוסע הפרטי הראשון שאמור לטוס לירח ע"י ספייס אקס. המחיר שהסכים מָאֶזאווה  לשלם על הטיסה שלו לחלל לא נחשף, אך על פי מאסק מדובר ב"הרבה כסף". המסע המתוכנן ל-2023 יהיה המשימה הראשונה של בני אדם לירח מאז 1972.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות