אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחה ביקורו בישראל של מנכ"ל פייזר אלברט בורלא צילום: רויטרס

נדחה ביקורו בישראל של מנכ"ל פייזר אלברט בורלא

בפייזר לא מציינים את הסיבה לדחיה, אך ההערכות הן שהיא קשורה גם להיבטים פוליטיים, כאשר צילומים מסיורים משותפים עם רה"מ בנימין נתניהו היו יכולים להיתפס כתעמולת בחירות. פייזר: "הביקור יתואם כנראה לקראת סוף האביב"

04.03.2021, 16:23 | סופי שולמן

מנכ"ל פייזר אלברט בורלא לא יגיע לישראל בשבוע הבא, וזאת אף שהביקור כבר היה בשלבי התכנון הסופיים.

בפייזר לא מציינים את הסיבה לביטול הביקור, אך ההערכות הן כי העניין קשור גם להיבטים פוליטיים, כאשר צילומים מסיורים משותפים עם רה"מ בנימין נתניהו היו יכולים להיתפס כתעמולת בחירות.

קראו עוד בכלכליסט

   

ישראל נמצאת בימים אלה על השולחן כאופציה לשמש כאתר ייצור לחיסוני קורונה. מגעים ראשוניים מתנהלים בנושא הן עם פייזר והן עם מודרנה. זו האחרונה הודיעה בשבוע שעבר כי תצא לתוכנית משמעותית להרחבת יכולת ייצור באיזורים שונים בעולם.

עוד לפני כן התייחס לנושא גם קור שולץ, מנכ"ל חברת התרופות טבע, וציין כי היא במגעים עם מספר גורמים לגבי ייצור אפשר של חיסונים.

חיסון של פייזר, צילום: אם סי טי חיסון של פייזר | צילום: אם סי טי חיסון של פייזר, צילום: אם סי טי

לנוכח המוטציות שעובר ונגיף הקורונה, ההערכה היא כי מדי שנה לפחות יהיה צורך במתן בוסטר (מנה מחזקת) של החיסון, מה שידרוש כושר ייצור גבוה יותר מהקיים היום. כבר היום נעזרות  פייזר ומודרנה בחברות תרופות חיצוניות לשם ייצור חיסונים.

מפייזר נמסר כי: ״אנחנו ממשיכים להיות מעוניינים בביקור בישראל ובפגישות עם מקבלי החלטות, בכירי מערכת הבריאות ואנשי המקצוע שלוקחים חלק במבצע החיסונים המוצלח בישראל. הביקור יתואם בהמשך, ככל הנראה, לקראת סוף האביב, כאשר המגבלות הנובעות מנגיף הקורונה יוסרו או ישתפרו, והן יאפשרו תנאי ביקור טובים".

בעקבות הדחיה, מסר עו"ד אושי אלמליח, מנכ"ל תנועת "אחריות לאומית" הקשורה לאהוד ברק, שהיא "פנתה למנכ"ל פייזר, והתריעה מפני הגעתו לארץ ולקיחת חלק בתעמולת בחירות אסורה ואף איימה כי תעתור לוועדת הבחירות כדי לפסול תעמולה זו".

בהודעתה נכתב כי: "אחריות לאומית מברכת על ההחלטה הנכונה והמושכלת של מנכ"ל פייזר. היחיד שאשם בביטול הביקור הוא ראש הממשלה נתניהו, שפעל להביא את מנכ"ל פייזר שבועיים לפני הבחירות, כניצב בתעמולת הבחירות האישית שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות