אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים דרשה שנת מאסר למתחזה, השופט הסתפק ב-250 שעות לתועלת הציבור צילום: יובל חן

רשות המסים דרשה שנת מאסר למתחזה, השופט הסתפק ב-250 שעות לתועלת הציבור

אישה שהתחזתה מול משרד האוצר ובנק הפועלים לבעלת עסק לשירותי מטבע, כדי להסוות את העובדה שבעלה העבריין מפעיל אותו, הודתה במסגרת הסדר טיעון בעבירות מרמה והלבנת הון. המחלקה המשפטית ברשות דחפה לעונש מאסר בפועל, בית המשפט החליט להקל מאוד בעונש

04.03.2021, 19:38 | תומר גנון

רשות המסים מנסה בשנים האחרונות לדחוף להחמרה בענישה של "קופים" - מי שמתחזים לבעלי עסק למתן שירותי מטבע (צ'יינג'ים) מול משרד האוצר והבנקים, כדי לאפשר לעבריינים לקבל רישיון. לפחות כרגע לא בהצלחה גדולה.

קראו עוד בכלכליסט

שופט בית משפט המחוזי בת"א, בני שגיא, דחה לאחרונה בקשה של המחלקה המשפטית ברשות להטיל עונש מאסר של שנה על נאשמת (45) שהודתה כי התחזתה מול משרד האוצר ובנק הפועלים לבעלת הצ'יינג' לצורך קבלת רישיון. זאת על מנת להסוות את העובדה שבעלה לשעבר, בעל עבר פלילי שאינו עומד בדרישות החוק לקבל רישיון, יוכל להפעיל אותו.

עו"ד רונן רוזנבלום, צילום: נמרוד קפלוטו עו"ד רונן רוזנבלום | צילום: נמרוד קפלוטו עו"ד רונן רוזנבלום, צילום: נמרוד קפלוטו

על אף שהיא הודתה במסגרת הסדר טיעון והורשעה ב-5 עבירות של סיוע לקבלת דבר במרמה, ו-5 עבירות של סיוע למסירת מידע כוזב לפי חוק איסור הלבנת הון, בחר שגיא להטיל עליה עונש קל מאוד של 250 שעות לטובת הציבור. זאת לאחר שקבע כי בשל נסיבות אישיות "מדובר במקרה חריג ויוצא דופן, ועל כן ראוי להתייחסות מתאימה של בית המשפט".

על פי כתב האישום שהוגש ב-2019 באמצעות עוה"ד רבקה גיסינגר ודביר גוטל מהמחלקה המשפטית ברשות המסים, הנאשמת, תושבת מרכז הארץ ששמה אסור בפרסום, לקחה חלק בתכנית

לביצוע עבירות הלבנת הון ועבירות מרמה. הנאשמת הציגה מצגי שווא למשרד האוצר בכדי לקבל במרמה רישיון להפעלות עסק למתן שירותי מטבע (צ'יינג'), תוך ידיעה שבעלה מנהל את העסק ואינו זכאי לקבל רישיון בשל עברו הפלילי.

בנוסף הציגה הנאשמת, שיוצגה על ידי עוה"ד רונן רוזנבלום ודניאל קליין, מצגי שווא מרמתיים לבנק הפועלים, לפיהם היא הנהנית היחידה בחשבון הבנק אותו היא מבקשת לפתוח. גם זאת תוך הסתרת בעלה שלמעשה ניהל בפועל את הצ'יינג'.

על פי כתב האישום מצגי השווא המרמתיים גרמו הן למשרד האוצר והן לבנק הפועלים לתת הסכמתם למתן הרישיון לצ'יינג' ולפתיחת חשבון הבנק. משלב זה החל הצ'יינג' בפעילות עסקית תוך שהתבצעו בו הפקדות כספיות של 10 מיליון שקלים. כשהתגלו העבירות ונפתחה החקירה נסגר חשבון הבנק והרישיון בוטל.

כאמור הנאשמת הודתה, ורשות המסים דרשה להטיל עליה 12 חודשי מאסר. השופט שגיא דחתה את הבקשה, הטיל עליה 250 שעות שירות לטובת הציבור, וקנס וחילוט בגובה 175 אלף שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות