אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דברים שלמדתי כבת זוג של שחקן NBA צילום: אוראל כהן

דברים שלמדתי כבת זוג של שחקן NBA

הכסף וההצלחה, החנפנים, התמיכה בבן זוג, החיים לבד וההכנה ליום שאחרי הפרישה. שני רודרמן כספי היתה לצדו של בעלה עומרי כספי כששיחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם. ב־2019 הם חזרו עם בנותיהם הקטנות לישראל. הנה מה שלמדה על החיים כבת זוגו של שחקן ב־NBA

10.03.2021, 14:02 | אוריאל דסקל

1. רובוט אופטימי ושמח

 

"יש לנו רקורד של פציעות. זה הרבה חוסר ודאות והמתנה לתוצאות MRI, שיקום וכו'. אני מתפקדת כפיזיותרפיסטית, מסז'יסטית, תומכת נפשית ועושה את הדברים בבית. אבל אני לוקחת את הדברים בקלילות, ולכן זה אף פעם לא הכביד עליי. בעבר מישהו מהמשפחה שלי היה חולה מאוד. זה הכניס אותי לפרופורציה הנכונה. כשעומרי נפצע, מיד נכנסתי למוד של רובוט אופטימי, מתפקד, משמח, מרגיע. החיים ממשיכים, השמים כחולים, ברוך השם המשכורת נכנסת, המשפחה בריאה. יש ספורטאים שעוברים פציעות קשות יותר. הפציעה היחידה שממש ביאסה היתה כשהוא היה בגולדן סטייט ווריורס. הוא היה במרחק נגיעה מהפלייאוף, ובגלל נקע בקרסול נמנעה ממנו הזדמנות של פעם בחיים"

קראו עוד בכלכליסט

2. יש הרבה דרמה בליגה

 

"ב־NBA יש הרבה דרמה. היינו מעורבים במשהו כזה רק פעם אחת. היו דחיפות בחדר ההלבשה (ריב בין כספי לגארט טמפל - א"ד) אבל הגדילו את זה בצורה לא פרופורציונלית. למחרת כבר היו חיבוקים בחדר ההלבשה. ככה זה תמיד. השאלה הגדולה היא לא מה קרה, אלא מי הוציא את זה החוצה. התקשורת כאן בישראל ובארה"ב די דומות. תמיד יהיו כאלו שרוצים להוציא לך את המעיים. היו תקופות שזה מאוד פגע בעומרי, אבל הוא עבד על זה המון עם מאמן מנטלי. לפעמיים נכנסים לך לחיים, שופטים אותך על מה יש לך במקרר ובארנק, מדברים על הרכב שאתה נוהג בו, השעון שאתה הולך איתו וכו'. הדבר הכי נורא זה שמנסים לסכסך בין אנשים - למשל בין עומרי לדני אבדיה. האמת היא שאנחנו מקווים שלדני תהיה קריירה גדולה. אנחנו אוהבים אותו".

עומרי כספי. “הלוגיסטיקה לא יכולה להפריע. הוא צריך לשחק, להתאמן, לישון, ואני אחראית על כל המסביב”, צילום: גטי אימג עומרי כספי. “הלוגיסטיקה לא יכולה להפריע. הוא צריך לשחק, להתאמן, לישון, ואני אחראית על כל המסביב” | צילום: גטי אימג'ס עומרי כספי. “הלוגיסטיקה לא יכולה להפריע. הוא צריך לשחק, להתאמן, לישון, ואני אחראית על כל המסביב”, צילום: גטי אימג

3. כולם רוצים בחברתך, מעט רוצים בטובתך

 

"יש הרבה דברים שקרו בזמן שהיינו ב־NBA שפשוט אי אפשר לספר כי הם קרו לחברים. אתה מפורסם, אתה בולט, אתה עשיר - אתה נכנס למועדון וישר כולם מסתכלים. אתה עם מטרה על הגב. כולם רוצים להיות בסביבתך, לא כולם רוצים בטובתך. אם אתה רווק, אתה יכול להסתבך עם כל אשה שניגשת אליך. היה לנו מקרה שחבר חזר הביתה עם בחורה מבילוי, וכשהתעורר בבוקר גילה שכל התכשיטים שלו נגנבו. היו גם מקרים שבהם האשימו שחקן בהטרדה מינית שלא היתה. ניסיון סחיטה או נקמה. בכלליות, כשאתה בזוגיות בליגה הזו, כשאתה במסגרת עם מישהי שאתה יכול לסמוך עלייה - ויותר מזה, כשיש לך מישהי שמעניקה משמעות לעבודה שלך, שאתה משחק בשביל לפרנס אותה ואת הילדים שלכם - אז יש בזה יתרון. כרווק קל יותר להתפזר - בילויים, שתייה, מועדונים, בחורות. זה יכול להשפיע מאוד".

4. בליגה דואגים למשפחות

 

"ב־NBA דואגים מאוד למשפחות של השחקנים. בזמן המשחקים יש חדר למשפחות ודואגים לך להכל. מהחניה ועד היציאה לרכב - אם את לבד, מישהו מחברת האבטחה ילווה אותך לרכב. יש קייטרינג, הפעלות לילדים, כל משחק הוא בילוי ולא איזושהי משימה שחייבים לעשות. תמיד יש שיחות עם חברי ההנהלה, מכירים את צוות האימון, והנשים אבל אף פעם לא יכניסו את האף לתוך הקריירה של בן הזוג. וגם אם, נגיד, יש ריב בין בני הזוג, זה לא שהנשים יריבו בקטע של 'הגבר שלך אמר על הגבר שלי' וכו'. לא. היה לי מזל גדול. הנשים של השחקנים כולן היו מאוד חמודות. היינו ביחד כשהיה אפשר - ביחד במשחקי חוץ, בבילויים, ביומיום".

5. יש הרבה לבד

 

"כשעברנו לגולדן סטייט, היינו בבית עם חצר ולא דירה, וחששתי מזה. אז במסע משחקי החוץ הראשון של העונה, טיקה פאצ'וליה, אשתו של זאזא, הזמינה אותי ואת הילדה לישון אצלה (כיום לכספי שתי ילדות בנות כמעט 4 וכמעט שנתיים - א”ד). ואז הקבוצה סידרה שיהיה מאבטח ליד הבית מהערב עד הבוקר, בכל מסע משחקים. בחיים האלה יש הרבה לבד. בן הזוג יוצא למסע משחקי חוץ ולפעמים את לבד שבועיים ומחפשת איך להעסיק את עצמך. בסקרמנטו למדתי אנגלית אקדמית ועשיתי תואר בניהול ושיווק אונליין, ויש גם את נשות השחקנים. זה תלוי במועדון אם מותר לך להצטרף או לא, או רק ל'וייפיס' (הנשים) ולא ל'גירל פרינדס' (חברות). בגולדן סטייט אמרו לי: 'הדלת של המטוס תמיד פתוחה, אם את רוצה את יכולה להצטרף למסע משחקי החוץ’, ואשתו של הבעלים (ניקול) היתה דואגת לנשים. בכלל, ברמה הלוגיסטית יש מישהו מהמועדון שעוזר. אם זה לסדר גן לילדה או קרה משהו בבית וצריך עזרה של איש מקצוע. יש לך טלפון של מישהו שיפתור לך בעיות ויענה על שאלות. כיהודים, גם חב"ד מאוד עוזרים. אם זה להשיג בשר כשר ואם זה לא להיות לבד בחגים".

שני רודרמן כספי. “אתה נחשף לדברים שאנשים רגילים לא נחשפים אליהם” , צילום: אוראל כהן שני רודרמן כספי. “אתה נחשף לדברים שאנשים רגילים לא נחשפים אליהם” | צילום: אוראל כהן שני רודרמן כספי. “אתה נחשף לדברים שאנשים רגילים לא נחשפים אליהם” , צילום: אוראל כהן

6. פתאום יעבירו אתכם

 

"כשהגעתי לארה"ב, עומרי היה בסקרמנטו ואז החוזה שלו הסתיים. זה ביולי ויש לחץ: איפה נהיה, איפה נגור, מי יהיו החברים וכו'. ככה בסוף כל חוזה. וזה עוד כלום ביחס למה שקורה בטרייד. ב־2017 חזרנו מחופשת האולסטאר. עומרי היה במקלחת ואז אני ראיתי בטוויטר שני כתבי NBA (שמס צ'רניה ואדריאן ווז'נרובסקי) מדווחים על הכל. זה היה עשר בלילה ואני צועקת לעומרי: 'עשו עלינו טרייד עם דימרקוס (קאזינס) לניו אורלינס!'. 10 דקות אחרי, דיברו איתו מהקבוצה. כמה שעות אחרי והוא כבר היה על מטוס פרטי בדרך לניו אורלינס, ואני, בהיריון, נשארתי לקפל את הבית בסקרמנטו. לא שואלים אותך. אתה עובר לשם. העוזרת ואני קיפלנו את הדירה, הגיעו מובילים שלקחו הכל למחסן. ארזתי שתי מזוודות וטסתי לניו אורלינס. כשעבר למינסוטה באותה שנה, כבר הייתי בהיריון מתקדם. עברתי ללוס אנג'לס להיות שם עם משפחה שלי ובסוף העונה הוא הצטרף אליי. כשחתם בגולדן סטייט, ישראלי מסקרמנטו שאנחנו מכירים פתח למובילים את הדלת של המחסן בסקרמנטו והם לקחו הכל לאוקלנד. מבחינת עומרי, הלוגיסטיקה הזאת לא יכולה להפריע. הוא צריך לשחק, להתאמן, לישון, לאכול, להתכונן למשחקים, ואני אחראית על כל המסביב. במיוחד במעבר לקבוצה חדשה".

7. ברור שחושבים על היום שאחרי

 

"אנחנו כבר חושבים על היום שאחרי קריירת המשחק. זו טעות לא לעשות זאת. גם לפני 10 שנים היה צריך לחשוב על זה. עכשיו, כשאנחנו בארץ, אני יכולה לחשוב יותר על לפתח את עצמי כי אני לא צריכה לחשוש שעוד רגע יהיה טרייד שישלח אותי לצד השני של המדינה. יש משפט שאומר ששחקן NBA צריך לקיים את כל הפגישות על החיים שאחרי בזמן הקריירה, כל עוד הדלתות פתוחות. כשחקן NBA, אתה תפגוש אנשים חזקים שמאוד רוצים בסביבתך. יש לך הרבה מאוד אפשרויות. וברור גם שיש אנשים שהם שם רק בגלל שאתה עומרי כספי מה־NBA, ואם אתה כבר לא, אז הם לא יהיו שם. תמיד צריך לפתוח עיניים ולהיזהר - גם מאנשי מקצוע. ראינו שחקנים שמאבדים את הכל. שחקנים מגיעים למצבים נוראיים אחרי הקריירה. היו בפסגה הכלכלית הספורטיבית ופתאום בתחתית. אתה חייב צוות אמין וטוב ומשפחה חזקה כי אתה יכול להישאב לעולם נורא".

8. אלו חיים מדהימים

"אני מתגעגעת ל־NBA. לא הכרתי את הליגה לפני. קצת מייקל ג'ורדן, קצת לברון ג'יימס וקובי בראיינט. ראיתי ספייס ג'אם - זהו. לא ידעתי כלום. עכשיו זה ממש חסר לי. מתייחסים לשחקני NBA כאלילים - מתנות, דלתות שנפתחות. סמול טוק עם דרייק על היהדות שלו, לשבת במטוס פרטי עם מיליארדרים, אתה נחשף לדברים שאנשים רגילים לא נחשפים אליהם. ובסופו של דבר, מה שהכי זוכרים זה הביחד בחדר המשפחה. הבנות - אחת מטקסס, אחת מווגאס, אחת מקליפורניה, אחת מיוון, אחת מגיאורגיה, תרבויות שונות, עוזרות כשצריך, כוח נשי אדיר". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות