אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אבטחת הענן SNYK כבר שווה 4.7 מיליארד דולר צילום: אתר החברה

חברת אבטחת הענן SNYK כבר שווה 4.7 מיליארד דולר

זאת לאחר גיוס שהסתכם ב-300 מיליון דולר. סניק הוקמה ב-2015 ומעסיקה פחות מ-100 עובדים בארץ. לפני חצי שנה בלבד גייסה החברה לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר

10.03.2021, 15:15 | סופי שולמן

חצי שנה בלבד לאחר גיוס לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר, חברת הסייבר הישראלית סניק (SNYK) מדווחת על גיוס הון בשווי כמעט כפול של 4.7 מיליארד דולר.

החברה פועלת בשוק האבטחה לאפליקציות ענן, שנחשב לאחד החמים ביותר היום.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס הנוכחי, מסדרה E, הסתכם ב-300 מיליון דולר, כאשר 125 מיליון דולר מתוכם הם עסקת סקנדרי, כלומר מכירת מניות על ידי המייסדים והעובדים. 175 מיליון דולר מתוך הגיוס ייכנסו לקופת החברה.

יחד עם הגיוס החדש, מגיע היקף הגיוסים של סניק ל-470 מיליון דולר, רובם לאורך השנה האחרונה. בגיוס בספטמבר 2020 הזרימה החברה 200 מיליון דולר לקופתה, ובגיוס שנערך בינואר 2020 היא גייסה 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר "בלבד". על כן השווי הנוכחי גבוה פי 4 משווייה לפני מעט יותר משנה.

את הסבב הנוכחי הובילו קרנות אקסל וטייגר גלובל לצד משקיעים קיימים בחברה ובהם גוגל ונצ'רס, סיילספורס ונצ'רס, קרנות בולדסטארט וקיינן פרטנרס. עם המשקיעים החדשים בחברה נמנים גם גופי ענק ובהם המשקיע המוסדי פרנקלין טמפלטון וחברת האחזקות הסינגפורית טמסק.

החברה הוקמה ב-2015 על ידי קבוצת יוצאי 8200 אסף חפץ, דני גרנדר וגיא פודחרני. החברה מעסיקה את מרבית העובדים שלה בארה"ב ופחות מ-100 נמצאים במשרדיה בישראל. כמנכ"ל סניק משמש פיטר מקיי, ובמקביל לגיוס היא הודיעה על שורה של מינויים לתפקידים בכירים, בהם סמנכ"ל שיווק וחוויית לקוח ג'יף יושימורה וסמנכ"לית מערכות מידע אריקה גייל, וכן על הצטרפותו של מייקל סקראפלי, סמנכ"ל הכספים של חברת סנופלייק, לדירקטוריון.

מייסדי סניק. מימין - גיא פודחרני, אסף חפץ ודני גרנדר, צילום: Snyk מייסדי סניק. מימין - גיא פודחרני, אסף חפץ ודני גרנדר | צילום: Snyk מייסדי סניק. מימין - גיא פודחרני, אסף חפץ ודני גרנדר, צילום: Snyk

תגיות