אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות סוגרת את תיק החקירה נגד ח"כ מיקי זוהר צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי

הפרקליטות סוגרת את תיק החקירה נגד ח"כ מיקי זוהר

זוהר נחקר לפני 4 חודשים בחשד לסחיטה באיומים של היועמ"ש , לאחר שבראיון ברדיו אמר כי "ייחשפו בקרוב דברים... אם מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום תהיה פה רעידת אדמה". התיק נסגר מחוסר ראיות וכן לאחר שנקבע כי מכלול הנסיבות לא מצדיק העמדה לדין

10.03.2021, 21:18 | עמיר קורץ

הפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה נגד יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר שנחקר לפני ארבעה חודשים בחשד לסחיטה באיומים של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט.

קראו עוד בכלכליסט

ממלא מקום פרקליט המדינה, עמית איסמן, החליט לאמץ את המלצת פרקליטת מחוז מרכז (פלילי), רחל אבישר, ואת המלצות המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, נורית ליטמן, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט ציבורי-חוקתי), רז נזרי, לסגור את תיק החקירה וזאת בעילה משולבת של "חוסר ראיות" ו"מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין".

ח"כ זוהר נחקר באזהרה בחודש נובמבר, לאחר ריאיון שהעניק ב-14 באוקטובר ב-FM103 לגולן יוכפז וענת דוידוב. הריאיון נערך יום לאחר פרסום הקלטות בערוץ 12 בהן נשמע מנדלבליט מדבר עם ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נווה, ומתבטא באופן חריף על פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן בכל הנוגע לעיכוב בעניין ההחלטה על סגירת התיק נגדו בפרשת הרפז.

זוהר אמר בריאיון כי "הכל עוד יתברר וזה רק טפח קטן. אני מבטיח לכם שייחשפו בקרוב דברים". זוהר המשיך ואמר באותו ראיון כי "תהיה פה רעידת אדמה גם בשבועות הקרובים ואני מודיע לכם - אם מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום תהיה פה רעידת אדמה. כאשר יוכפז שאל אותו אם זה איום, זוהר ענה: לא, זו הבטחה... אני אומר לך שאני יודע אינפורמציה ברורה בעניין הזה, ושרק טפח קטן נחשף, קטנצ'יק, ואם אנשים לא יפנימו, אלה שיזמו את הקנוניה נגד ראש הממשלה, שמוטב להם לחזור מהדרך הגרועה שהם בחרו בה – הם יצטרכו לשלם על זה מחיר! אני אומר את זה חד משמעית, אני קובע עובדות, לא אומר דברים שהם בגדר איום".

הערב הודיעה הפרקליטות כי לאחר בחינת חומר הראיות ודיון עם כלל הגורמים הרלוונטיים, החליט ממלא מקום פרקליט המדינה, כאמור, על סגירת התיק. בהחלטתו צוין, כי בחומר הראיות קיים קושי להוכיח את היסוד הנפשי בעבירה. כלומר שחבר הכנסת זוהר איים על היועמ"ש במטרה לגרום לו להתפטר ולבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה נתניהו.

עוד צוין בהחלטה, כי עולה ספק אם דבריו של חבר הכנסת זוהר כוונו אל היועמ"ש עצמו, למען ישמע ויעשה, או שמא כוונו אל קהל בוחריו ושומעיו, לצרכים פוליטיים דווקא.

נוסף על כך, הפרקליטות בחנה את האפשרות כי דבריו של זוהר מצדיקים נקיטת הליך פלילי נגדו בעבירה של איומים, אך בתום הבחינה הוחלט לסגור התיק גם בגין עבירה זו.

כן צוין בהחלטה, כי אף אם התבטאותו של זוהר כלפי היועץ המשפטי לממשלה הייתה מגבשת סיכוי סביר להרשעה בעבירה של סחיטה באיומים, הרי שלאחר בחינה קפדנית של דבריו, ובכלל זה דברים שאמר בחקירתו וכלל דבריו בריאיון, המסקנה היא כי בסופו של יום, קרוב לוודאי שדברי חבר הכנסת חוסים תחת חסינות חברי כנסת.

לסיום הדגיש מ"מ פרקליט המדינה, כי אין בהכרעה זו כדי להקל ראש במשמעות הציבורית של הדברים, אלא שאין מקום להמשך הטיפול בעניין בכלי המשפט הפלילי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות