אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר נמרודי רוצה תוספת שכר עד לתקרה של 8.5 מיליון שקל ובונוס לגיסתו צילום: ורדי כהנא

עופר נמרודי רוצה תוספת שכר עד לתקרה של 8.5 מיליון שקל ובונוס לגיסתו

בעלי המניות בהכשרת היישוב מתבקשים להקפיץ את עלות המעביד ב־9.2%, וגם לתת בונוס מיוחד לגיסתו של נמרודי, שמנהלת מרכז קניות של החברה, עבור מאמציה המיוחדים בשנת הקורונה

14.03.2021, 07:04 | חזי שטרנליכט

עופר נמרודי, בעל השליטה בחברת הנדל"ן הכשרת הישוב, מבקשת להעלות את דמי הניהול שלו כמנכ"ל ב־10% ולשנות את מבנה הבונוס שמשולם לו, כך שתנאי העסקתו עם הבונוס המירבי יוכלו להגיע ל־8.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

באסיפה, שתתכנס ב־20 באפריל, יתבקשו בעלי המניות גם להעניק בונוס חד־פעמי של 25 אלף שקל לדנית גורן־דרורי, גיסתו של נמרודי, עבור מה שהוגדרה כ"תרומתה ומאמציה" בניהול מרכז מסחרי במודיעין בימי הקורונה.

דמי הניהול המבוקשים לנמרודי יסתכמו ב־268 אלף שקל בחודש בתוספת מע"מ, ככל שתאושר ההעלאה. עלות המעביד החדשה להכשרת הישוב תעמוד על 280 אלף שקל - עלייה של 9.2% ביחס להיום. מדובר בדמי ניהול של 3.36 מיליון שקל, ובנוסף תשלום מבוסס מניות של 101 אלף שקל. אלה מסתכמים ב־3.46 מיליון שקל, ולא כוללים את הבונוס הפוטנציאלי, משום שהחברה ציינה כי הוא מתבסס על תוצאות עתידיות שאין ביכולתה להעריך כעת.

בתרחיש קיצון, הבונוס שמתבקשים בעלי המניות לאשר עשוי להגיע לתקרה של 5 מיליון שקל, כך שעלות שכרו השנתית של נמרודי תוכל תאורטית לטפס עד ל־8.46 מיליון שקל. תנאי שכרו של נמרודי בשנת 2020 טרם דווחו, שכן תוצאות החברה לשנה זו עדיין לא פורסמו. בשנת 2019, הסתכמה עלות העסקתו ב־6.02 מיליון שקל. אולם, שנה זו קדמה למגפת הקורונה ולכן נתוניה פחות מייצגים את מה שהתרחש ב־2020.

עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא

בעלי המניות מתבקשים לשנות את תנאי הבונוס לנמרודי. הנתון יחושב כשיעור מהרווח הנקי השנתי של הכשרת הישוב, עם התאמות. רף הבונוס יעלה מ־3 מיליון שקל ל־5 מיליון שקל, ואילו סף הזכאות יטפס מרמה מינימלית של רווח נקי לחישוב המענק של 30 מיליון שקל ל־40 מיליון שקל. המענק, שבעבר דורג בין 4% ל־4.75% מהרווח הנקי, ינוע בין 4% ל־6% ממנו במדרגות החדשות.

כך, נמרודי לא יקבל בונוס ככל שהרווח הנקי לחישוב המענק יקטן מ־40 מיליון שקל. מעל רווח זה ועד לרווח של 60 מיליון שקל יקבל בונוס של 800 אלף שקל. הבונוס יטפס עד לרמה של 5 מיליון שקל מרווח נקי של 125 מיליון שקל ומעלה.

גורן־דרורי מנהלת את המרכז המסחרי לב־רעות במודיעין שבבעלות הכשרת הישוב מאז שנת 2000. אישור הבונוס החריג לגורן־דרורי נדרש משום שהיא קרובת משפחה של נמרודי, ולכן את תנאי ההעסקה שלה יש לאשר כעסקת בעלי עניין. בין הנימוקים לבונוס החריג, מציינת ועדת הביקורת של דירקטוריון החברה כי מאז פרוץ משבר הקורונה במרץ 2020, היא התמודדה "עם האתגרים המיוחדים של הפעלת מתחם מסחרי בתקופות של סגר ופתיחה תחת מגבלות, לסירוגין, ושל ניהול הקשר עם השוכרים, גבייה ושימור התפוסה במתחם, ותרמה לכך שהחברה צלחה את תקופת המשבר תוך פגיעה מינורית בהכנסותיה מן המתחם וללא פגיעה בתפוסה".

בעלי המניות מתבקשים לאשר את המשך ההתקשרות עם גורן־דרורי לשלוש שנים נוספות, מ־17 באפריל. משכורתה עומדת על 12 אלף שקל (ברוטו) והיא זכאית לרכב ולתנאים שמביאים את עלות העסקתה הכוללת ל־21 אלף שקל.

מניית הכשרת הישוב עלתה מתחילת 2021 ב־22%, לאחר שבשנה שעברה ירדה ב־32%. שווי השוק של החברה עומד נכון לתום המסחר בשבוע שעבר על 1.23 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות