אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ איבד 700 מיליון דולר מהונו במהלך כהונתו כנשיא צילום: איי אף פי

טראמפ איבד 700 מיליון דולר מהונו במהלך כהונתו כנשיא

לפי מדד המיליארדרים של בלומברג, הונו של נשיא ארה"ב לשעבר עומד כעת על 2.3 מיליארד דולר. מגפת הקורונה גרמה להפסדים בבנייני המשרדים, המלונות ואתרי הנופש של מותג טראמפ והשווי שלהם ירד. גם ערך המטוסים שברשותו פחת במיליונים במהלך השנים

18.03.2021, 14:17 | חדשות חוץ
שווי הונו של דונלד טראמפ התכווץ במהלך כהונתו כנשיא ארה"ב ב-700 מיליון דולר ל-2.3 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. אחת הסיבות העיקריות לכך היא מגפת הקורונה שגרמה לכך שבנייני המשרדים, המלונות ואתרי הנופש של מותג טראמפ הפסידו הכנסות וסבלו מירידה בשווי שלהם. בנוסף, ירד בתקופה המדוברת השווי גם של צי המטוסים ומגרשי הגולף שלו.

קראו עוד בכלכליסט

כדי לחשב את שווי הונו של טראמפ לפני ואחרי כניסתו לבית הלבן, ניתחו בבלומברג מסמכים פיננסיים ואחרים בין מאי 2016 לינואר 2021. לפי החישובים הללו, הנדל"ן המסחרי שבבעלותו של טראמפ מייצג כ-75% משווי ההון שלו, אך שווי מגדלי המשרדים שבבעלותו או בבעלות משותפת ירדו בשל המעבר של אנשים לעבוד מהבית, מגמה שעשויה להימשך עוד זמן מה. לפי ההערכות, שווי אחזקות הנדל"ן המסחרי המרכזיות שלו נפל ב-26%.

דונלד טראמפ עולה בפעם האחרונה על המסוק הנשיאותי , צילום: איי אף פי דונלד טראמפ עולה בפעם האחרונה על המסוק הנשיאותי | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ עולה בפעם האחרונה על המסוק הנשיאותי , צילום: איי אף פי

בבעלותו של טראמפ גם 19 מגרשי גולף, אך על אף שגולף צבר פופולאריות במהלך המגפה בהיותו ספורט שניתן לבצע תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי, שני מסלולי הגולף של טראמפ בסקוטלנד דווקא הפסידו כסף.

בנוסף, בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול בינואר, הפסיק איגוד הגולף האמריקאי (PGA) את החוזה שלו לאירוח טורניר האליפות בשנה הבאה במגרש הגולף של טראמפ בניו ג'רזי בטענה לפגיעה במותג האיגוד. במקביל, דויטשה בנק – הבנק היחיד שהסכים להלוות לו כסף לאחר פשיטות הרגל שלו בשנות ה-90 – הודיע גם הוא לאחר המהומות כי ינתק את קשריו העסקיים איתו.

חברת התעופה של טראמפ. לפני יותר מ-30 שנה, צילום: cleanpng, xplane, join חברת התעופה של טראמפ. לפני יותר מ-30 שנה | צילום: cleanpng, xplane, join חברת התעופה של טראמפ. לפני יותר מ-30 שנה, צילום: cleanpng, xplane, join

בבעלותו של טראמפ גם צי מטוסים, הכולל מטוסי בואינג 757. המטוסים הללו הם בני כמה עשרות שנים והשווי שלהם ירד לאורך השנים, כך לפי בדיקת בלומברג. שבעה מטוסים הוערכו ב-59 מיליון דולר ב-2015 בעוד שב-2020 חמישה הוערכו בשווי של 6.5 מיליון דולר.

עם זאת, בתוקף היותו נשיא לשעבר יוכל טראמפ הוא יוכל להשיג חוזי מדיה יקרים, כולל כתיבת ספר זיכרונות מתקופת כהונתו. כך למשל ברק ומישל אובמה קיבלו 65 מיליון דולר עבור הספרים שלהם, בעוד שביל קלינטון קיבל מקדמה של 15 מיליון דולר עבור ספרו ב-2004.

בבלומברג אף מציינים כי הדרך הברורה ביותר בה יוכל טראמפ להרוויח לאחר הנשיאות היא בחוזה עם ערוץ חדשות או פלטפורמת מדיה חברתית שינסו לפנות ל-74 מיליון האנשים שהצביעו לו בבחירות האחרונות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות