אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאוטבריין הישראלית בדרך לוול סטריט: הגישה טיוטת תשקיף צילום: נועם גלאי

אאוטבריין הישראלית בדרך לוול סטריט: הגישה טיוטת תשקיף

חברת ההייטק שפועלת בתחום הפרסום הגישה טיוטת תשקיף חסויה להנפקת מניות ראשונה בניו יורק; בשנה שעברה התפוצצה עסקת המיזוג שהייתה אמורה ליצור חברה ישראלית גדולה שתוכל להתמודד מול ענקיות אמריקאיות

21.04.2021, 16:35 | סופי שולמן

אאוטבריין, חברת המלצות התוכן באינטרנט, הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקת מניות ראשונה בבורסת ניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הישראלית לא מפרטת בשלב זה את גובה הגיוס המתוכנן ואת השווי אליו היא מכוונת, אך על פי הערכות מדובר ב-2.5-2 מיליארד דולר.

טאבולה, יריבתה המושבעת של אאוטבריין שביטלה את המיזוג המתוכנן עיימה לפני כחצי שנה, חתמה על עסקת מיזוג עם ספאק (חברת ארנק) המקנה לה שווי של 2.6 מיליארד דולר.

ירון גלאי, מנכ"ל ומייסד משותף אאוטבריין, צילום: נועם גלאי ירון גלאי, מנכ"ל ומייסד משותף אאוטבריין | צילום: נועם גלאי ירון גלאי, מנכ"ל ומייסד משותף אאוטבריין, צילום: נועם גלאי

שתי החברות חתמו ב-2019 על הסכם מיזוג אך העסקה התפוצצה ב-2020. המיזוג אמור היה ליצור חברת ענק במונחים ישראליים שתאפשר להן להתמודד עם התחרות מול ענקיות אמריקאיות.

על פי עסקת המיזוג, בעלי המניות של אאוטבריין היו אמורים לקבל 30% ממניות החברה המאוחדת ועוד 250 מיליון דולר במזומן. שווי החברה הממוזגת היה אמור להיות כ-2 מיליארד דולר, כך שביטול המיזוג פעל לטובת כל בעלי המניות אם תוכניות ההנפקות יתממשו כמצופה.

שתי החברות פעילות בתחום המלצות התוכן - הצגת לינקים למאמרים נוספים עבור גולשים באתרי תוכן למיניהם, כשחלקם מהווים שילוב תוכן שיווקי. שתיהן נוסדו ב-2006 ומעסיקות מאות עובדים, ושתיהן מפעילות מרכזי פיתוח גדולים בישראל.

אאוטבריין הוקמה על ידי האחים ירון ואיתן גלאי ואורי להב. היא מעסיקה היום כאלף עובדים ובין בעלי המניות שלה נמצאות הקרנות ויולה, לייטספיד וגלנרוק.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות