אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרקיור לא מסתפקת במיזוג: תבצע גיוס נוסף של 60 מיליון שקל צילום: הילה כדי

בלעדי לכלכליסט

אינטרקיור לא מסתפקת במיזוג: תבצע גיוס נוסף של 60 מיליון שקל

חברת הקנאביס הישראלית מתכננת לבצע תוך שלושה חודשים הנפקת מניות פרטית, זאת בנוסף לגיוס של 182 מיליון שקל שהשלימה באמצעות מיזוג עם חברת ארנק קנדית

25.04.2021, 11:36 | חזי שטרנליכט

חברת הקנאביס הישראלית אינטרקיור מנצלת את הגאות בשווקים והעניין הגובר בתחום הקנאביס: לכלכליסט נודע שהחברה מתכוונת לבצע גיוס פרטי של 60 מיליון שקל. זאת לאחר שהחברה השלימה בסוף השבוע גיוס של 182 מיליון שקל באמצעות ספאק (חברת ארנק) - חברה ציבורית שמגייסת כסף למטרת מיזוג עם פעילות אחרת. 

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס החדש יתבצע בפרק זמן של שלושה חודשים ולפי שער של 10 דולר למניה. אם הגיוס יושלם בהצלחה, תשלים אינטרקיור גיוס כולל של 242 מיליון שקל. הגיוס החדש הוא בדרך של הנפקת מניות לגוף פרטי על ידי חברה ציבורית - מה שמכונה PIPE, כלומר Private Investment in Public Equity. 

חוות גידול קנאביס, צילום: הילה כדי חוות גידול קנאביס | צילום: הילה כדי חוות גידול קנאביס, צילום: הילה כדי

השלמת העסקה, יחד עם הצפי להירשם למסחר בבורסת נאסד"ק בארה"ב ברבעון השני של השנה, מחזקת את מעמדה של אינטרקיור כחברת הקנאביס המובילה מחוץ לצפון אמריקה וממצבת אותה להובלה של ביסוסה בישראל והמשך התרחבות לאירופה.

כאמור, בסוף השבוע השלימה אינטרקיור את עסקת המיזוג עם חברת הספאק הקנדית. בעקבות המהלך מניית אינטרקיור נרשמה למסחר בבורסה הראשית של טורונטו (בורסת TSX) תחת הסימון INCR.U. בכך הפכה אינטרקיור לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה אשר נסחרת ברישום כפול בבבורסת קנדה ובבורסה בתל אביב.

בנוסף הגישה החברה הצהרת רישום חסויה (טופס 20-F) לרשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) כחלק מתהליך הרישום של החברה למסחר בבורסת נאסד"ק. הרישום להסתיים ומניות החברה צפויות להתחיל להיסחר בנאסד"ק ברבעון השני של 2021.

מטרת הגיוסים שביצעה החברה ומהלכי הרישום בבורסות השונות יסייעו לתוכנית הצמיחה של אינטרקיור. החברה רכשה לאחרונה את פעילות חברת בטר הישראלית ומתכננת להשתמש במזומנים שהיא מגייסת לצורך המשך הרחבת פעילותה.

אלכס רבינוביץ, מנכ"ל החברות אינטרקיור וקנדוק, אמר "אנו גאים להודיע על הגיוס הגדול בתעשייה והשלמת המיזוג עם חברת הספאק, המהווים ציון דרך משמעותי עבור אינטרקיור. יתרות המזומן והרישום בבורסות המובילות יאפשרו לנו להמשיך את תנופת הצמיחה והרווחיות בישראל ובאירופה".

עו"ד רונן קנטור וצוותו ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס, ייצגו וליוו את אינטרקיור במהלך הרכישה של הספאק וכן בהליכי הרישום בבורסה הקנדית ובעתיד בבורסת נאסד"ק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות